Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2017

ABONE OL

Radyocu Çocukların İlk Dersi

Türkiye'de bir ilk olan "Radyoda Çocuk Var!" projesi kapsamında Esenler'in minik radyocu adayları, ilk derslerini başarıyla tamamladılar.

Türkiye’de bir ilk olan “Radyoda Çocuk Var!” projesi kapsamında Esenler’in minik radyocu adayları, ilk derslerini başarıyla tamamladılar.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Radyo Esenler, geleceğin radyocularını yetiştirmek için kolları sıvadı. “Radyoda Çocuk Var!” projesi kapsamında 10-14 yaş arası Esenlerli çocuklara; radyoculuk mesleğinin tanıtımı, iletişim becerilerinin geliştirilmesi, Türkçeyi doğru kullanma, Medya-Okuryazarlığı, kendini ifade etme ve dinleme becerilerinin edinilmesi konularında katkıda bulunulması amaçlanıyor.

RADYOCULUKLA TANIŞTILAR

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ilk derste çocuklar, özgün oyunlar, eğlenceli ve pratik uygulamalarla radyoculuk mesleğiyle tanıştılar. Mart ayının ilk haftası başlayan ve 6 hafta sürecek radyoculuk atölyesinde, eğitimler deneyimli radyocu ve Pedagoji Derneği Yönetim Kurulu üyesi Yazar Mehmet Yaşar tarafından veriliyor. Proje kapsamında minik radyocular, Türkiye’nin önde gelen radyocu ağabey ve ablalarını da ziyaret ederek radyoculuğun püf noktaları hakkında bilgi alacaklar.

BAŞKAN AMCA İLE RÖPORTAJ

“Radyoda Çocuk Var!” projesi kapsamında eğitim alan minik radyocular, eğitimin sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu radyoda konuk edecekler ve Başkan amcalarıyla bir röportaj yapacaklar.

Diğer Haberler