Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mart 2013

ABONE OL

Radyo Ve İnternet Medyası Da Birlikte Yürüyecek

“Birlikte Yürüyoruz” kampanyası hakkında internet medyası ve radyolarda görev yapan basın mensuplarını bilgilendirmek için düzenlenen toplantıda kampanyayı Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu anlattı.

“Birlikte Yürüyoruz” kampanyası hakkında internet medyası ve radyolarda görev yapan basın mensuplarını bilgilendirmek için düzenlenen toplantıda kampanyayı Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu anlattı.

Engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak için Türkiye Beyazay Derneği tarafından başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile pilot ilçe seçilen Esenler Belediyesi, Başakşehir Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yürütülen “Birlikte Yürüyoruz” kampanyası hakkında radyo ve internet medyasını bilgilendirmek için kahvaltılı bir toplantı düzenlendi. Esenler Giyimkent Ramazan Bingöl Et Lokantası’nda gerçekleşen toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve internet medyasında ve radyolarda görev yapan çok sayıda gazeteci katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’ya kendilerine projede yer verdiklerinden dolayı teşekkür ederek, “Kendileri sağ olsunlar bizi de bu projede birlikte yürümeye aday gördüler. Biz de birlikte yürümeye gayret ediyoruz” dedi.

ENGELSİZLER İÇİN BİR PROJE

Birlikte Yürüyoruz projesinin ismiyle birlikte heyecan veren bir proje olduğunu söyleyen Göksu, bu projenin en temel özelliğinin engelli projesi olmaktan daha çok, engelsizlerin engelini ortadan kaldırmaya yönelik bir proje olduğunu belirtti. Kampanyanın yüzünün görme engelli çizgi kahramanı FATİ olduğunu söyleyen Göksu, projenin Türkiye’nin her noktasına ulaşmasıyla birlikte engellilere yönelik farkındalık oluşacağını kaydetti.  Başkan Göksu,  “Bizler Fati ile birlikte hayatı nasıl kolaylaştırabileceğimizi, Fati ile birlikte bu toplumda nasıl birlikte yaşayabileceğimizi, Esenler’in sosyal dokusu içerisinde her bir katmanla birlikte bunu göstermeye çalışacağız” diye konuştu.

FATİ İLE ANLATACAĞIZ

Göksu’nun ardından konuşan Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ise; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya kendilerini motive etmesinden ve yönlendirmelerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, “Bizi motive ederek projenin ayağa kalkmasına,  bu noktaya gelmesine tabiri caizse projenin şahlanmasına yol açtı” dedi. Birlikte Yürüyoruz projesinin bu noktaya nasıl geldiği hakkında da bilgi veren Ayva, projenin topyekün bir kalkınma olmazsa başarıya ulaşamayacağını belirtti.

BASINDAN DESTEK İSTEDİ

Tüm dünyada engellilere yönelik algının değişmesi gerektiğini vurgulayan Ayva, Türkiye olarak bu algıyı doğru yönetmek gerektiğine dikkat çekti. Bu anlamda bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak gerektiğini ifade eden Ayva, projeye çocukların da dâhil edildiğini vurgulayarak  “FATİ karakteriyle çocuklarımıza projeyi anlatıyoruz” dedi. Ayva, bu projeyle hedef kitlelerinin aslında yüzde 65 olduğunu ancak yüzde 5’in bile engelli algısında büyük değişim yaratacağını söyledi. Basın mensuplarından da bu konuda destek isteyen Ayva,  projenin geniş kitlelere duyurulması durumunda amaçlarına ulaşacaklarını belirten Ayva, “Bunu sistemli ve planlı bir şekilde yaparsak Birlikte Yürüme nosyonu oluşturabiliriz. Birlikte yürümeyi başarmamız lazım” diye konuştu.

Toplantıya katılan radyo ve internet medyası mensupları da, engellilerle birlikte yaşama kültürü adına projeden büyük bir heyecan duyduklarını belirterek, konu ilgili görüşlerini açıklayıp her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirttiler ve, “Birlikte yürümeye hazırız” mesajı verdiler.

 

Diğer Haberler