Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Nisan 2018

ABONE OL

Psikoterapinin Devleri Bu Zirvede

Esenler Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen ve psikolojinin öncüleri tarafından çalışılan birçok ekolün bir arada ele alındığı Türkiye Psikoterapi Zirvesi YTÜ'de gerçekleşti.

Esenler Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen ve psikolojinin öncüleri tarafından çalışılan birçok ekolün bir arada ele alındığı Türkiye Psikoterapi Zirvesi YTÜ’de gerçekleşti.

Esenler Belediyesi sponsorluğunda, ‘Multiverse Eğitim Merkezi’ ve POEM Psikoloji işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleşen Türkiye Psikoterapi Zirvesi’nde, 29 farklı ekol üzerine uzmanlaşmış 29 profesyonel isim, psikoterapi alanında yapılan çalışmaları her yönüyle değerlendirerek birikimlerini aktardı. Konuşmacılar ile katılımcıların paneller ve atölyeler eşliğinde etkileşimli bir atmosferde bir araya gelmesini sağlayan zirve, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkiye’de psikoloji alanında çalışanların ve üniversitelerde psikoloji eğitimi alan öğrencilerin Türkiye’de ve Dünya’da psikoterapi alanında öncü isimlerle bir araya gelmesini sağlayan zirve, katılımcıların, uzmanların çalışmalarından ve tecrübelerinden faydalanmalarını sağladı. Dünya Psikoterapi Konseyi Başkanı Prof. Dr. Alfred Pritz, ‘Küresel Bir Perspektiften Psikoterapinin Ortaya Çıkışı’ başlıklı konuşmasıyla zirveye katkı sağlarken, katıldığı atölyelerde de kurucusu olduğu Sigmund Freud Üniversitesi’nde kullanılan Psikoterapistler için Akademik Eğitim Modeli’ni anlattı.

Psikolojiye ilgisi olan herkesin psikolojiyi ve psikoterapiyi alanın duayenlerinden dinleme fırsatı yakaladığı zirve, konuşmacıların tecrübeleriyle katılımcılara yeni ufuklar açmasını sağladı.

Diğer Haberler