Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Kasım 2012

ABONE OL

Protokol Muhtarlarla Buluştu

Esenler protokolü, Esenler mahalle muhtarları ve İstanbul Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği yönetimi ile bir kahvaltıda bir araya geldi.

Esenler protokolü, Esenler mahalle muhtarları ve İstanbul Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği yönetimi ile bir kahvaltıda bir araya geldi.

 Esenler Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven’in ev sahipliğinde Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, İstanbul Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı ve Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı Selami Aykut, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve Esenler mahalle muhtarları katıldı.

HAYALLERİMİZ GÖKSU İLE GERÇEKLEŞTİ

Kahvaltı sonrasında ilk sözü alan Turgut Reis Mahalle Muhtarı Mustafa Güven Esenler muhtarları olarak tüm hayal ettikleri projeleri Başkan Göksu sayesinde gerçekleştiğini ifade etti. Güven,  “Hükümet konağımız yükseliyor, askerlik şubemiz yapıldı, hizmette, itfaiye binamızın çalışmaları başladı, devlet hastanemiz yükseliyor. Esenler muhtarları olarak Sayın Göksu’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

ESENLER PROJE İLÇESİ OLDU

İstanbul Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut ise, mahalle muhtarlarının ilçe yöneticileri ile birlikte çalıştıklarını, muhtarların devlet adına mahallelerde temsilciler olduğunu belirterek, “Bize iletilen problemleri kaymakamlıklarımızla, belediyelerimizle çözmeye çalışıyoruz” dedi. Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun muhtarlara ne kadar yardımcı olduğunu iyi bildiklerini ve muhtarlarla dirsek teması içinde çalışan bir başkan olduğunu kaydetti ve, “Esenler önceden otogar ile tanınıyordu. Artık Esenler projeleri ile tanınıyor, Esenler proje ilçesi oldu” dedi. Aykut, İstanbul’daki muhtarlar olarak bir Muhtarlar Evi projelerini olduğunu belirterek, “Nasip olursa biz de bu projemizi Esenler’de gerçekleştirmek istiyoruz” dedi. İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan da Esenler’de muhtarların büyük bir itibarının olduğunu ve hep onlarla iyi ilişkiler içinde hizmet üretmeye çalıştıklarının altını çizdi.

BİZE DÜŞEN TEŞEKKÜR ETMEK

Daha sonra mikrofona gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise muhtarlıkların çok önemli sığınma limanı olduğunu hatırlatarak, “Devletin ilk giriş kapısı muhtarlıklardır. Hem halk adına, hem kamu adına ilk müracaat yeri muhtarlıklardır” dedi. Muhtarların da seçimle işbaşına geldiğini hatırlatan Göksu, “Seçilmiş olmaları, onların bir güvenle bu makama gelmeleri işlerini daha zorlaştırıyor. O kapıdan giren insanlar karşılanırken de, uğurlanırken de tebessüm bekler. Ellerinde imkan olmamasına rağmen devletin yükünü çeken ve büyük bir dirayet gösteren muhtarlarımıza, bize düşen teşekkür etmektir” şeklinde konuştu. “Attığımız her adımın hesabını vereceğiz. Hepimiz ateşten gömlek giyiyoruz” diyen Başkan Göksu, “Seçilmiş olmanın afra tafrasını değil, hizmetini yapmalıyız. Bizler o koltuğun sahibi değil, emanetçisiyiz. Emanete ilk sahip çıkacaklar muhtarlarımızdır. O makamın, o mahallenin hukukunu korumak muhtarlarımızın görevi. Emaneti hep birlikte taşıyoruz. Muhtarlarımızdan duyduğum her sözü, her fikri yüzlerce sözden, fikirden süzülerek gelen sözler olarak kabul ederim” dedi.

Son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Madenoğlu, muhtarlar ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Tamamı seçim ile gelmiş muhtar arkadaşlar ile birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler halkı temsil ediyorsunuz. Bu toplantıların zaman zaman yapılmasına ihtiyaç vardır. Çünkü burada bir araya gelerek dertleşme imkânını sağlıyorsunuz bizlere” diye konuştu.  Muhtarların seçime girerken tek sermayelerinin “güven” olduğuna işaret eden Madenoğlu, “Sizler farkında olmadan bu sermayeyi oluşturmuş bunu kullanarak bu göreve geliyorsunuz. Elbette esas iş seçildikten sonra başlıyor. Her başı ağrıyan kapınızı aşındırıyor. Belki de zaman zaman (keşke seçilmeseydim) diye düşündüğünüz bile olmuştur. İnşallah böyle düşünceleriniz çok olmuyordur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’na, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya, Esenler Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan’a birer şükran plaketi verildi.

 

Diğer Haberler