Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Mayıs 2012

ABONE OL

Potanın Şampiyonu Rusya

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ve 8 ülkenin katıldığı basketbol turnuvasının şampiyonu, finalde Türkiye’yi yenen Rusya oldu. Turnuvada Bosna-Hersek ise üçüncü oldu.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ve 8 ülkenin katıldığı basketbol turnuvasının şampiyonu, finalde Türkiye’yi yenen Rusya oldu. Turnuvada Bosna-Hersek ise üçüncü oldu. Esenler Belediyesi uluslararası spor organizasyonlarına devam ediyor. Esenler, satranç, masa tenisi, voleyboldan sonra bu sefer de uluslar arası basketbol turnuvasına ev sahipliği yaptı. Esenler Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü’nce organize edilen ve Bosna-Hersek, Moğolistan, Tacikistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Rusya’nın dışında Türkiye’nin iki takımla katıldığı turnuvanın üçüncülük maçı, Bosna- Hersek ile Moğolistan arasında oynandı. Maçı kazanan Bosna- Hersek turnuvanın üçüncüsü oldu.

ŞAMPİYON RUSYA  

28 Nisan’da başlayan turnuvanın final maçı ise Türkiye ile Rusya arasında oynandı. Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen ve büyük bir çekişmeye sahne olan maçta gülen taraf Rusya oldu. 38-28 Türkiye’yi yenen Rusya turnuvanın şampiyonu olurken Türkiye de ikinciliği elde etti. Dostça tamamlanan turnuva sonunda tüm oyuncular birbirlerini tebrik ederek, topluca fotoğraf çektirdiler. Turnuvanın madalya ve kupaları daha sonra düzenlenen bir törenle kendilerine verilecek.

 

Diğer Haberler