Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Kasım 2011

ABONE OL

Pirgarip’e yardım köprüsü

Esenler Belediyesi, kardeş köy olarak kabul ettiği Van’ın merkezine bağlı Pirgarip Köyü’ne yardım tırlarını gönderiyor. Yarın köye sevk edilecek olan tırlarla, köydeki her haneye koli koli giyim eşyaları ulaştırılacak.

Esenler Belediyesi, kardeş köy olarak kabul ettiği Van’ın merkezine bağlı Pirgarip Köyü’ne yardım tırlarını gönderiyor. Yarın köye sevk edilecek olan tırlarla,  köydeki her haneye koli koli giyim eşyaları ulaştırılacak.

Esenler Belediyesi, Van’daki kardeş köylerinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Van’da 23 Ekim Pazar günü meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremin ardından depremzedelere yardım eden ve tüm ihtiyaçlarını üstlendiği Van’ın Erciş ilçesine bağlı Pay, Kızılören,  Yankıtepe ile Van merkeze bağlı Pirgarip ve Eylence köylerini ziyaret eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun talimatıyla yeniden yardım tırları oluşturuldu. Kardeş köylerden en çok zarar gören köylerden acil yardım bekleyen Pirgarip köyüne kardeşlik elini uzatan Esenler Belediyesi,  içerisinde koli koli muhtelif giyim eşyalarının yer aldığı 1 tır dolusu yardım malzemelerini köydeki toplam 110 haneye dağıtacak.

Her eve koli koli yardımEsenler Belediyesi tarafından Pirgarip köyüne sevk edilen yardımlar, yetkililer tarafından köydeki her eve tek tek dağıtılacak. Köydeki herkese yardım kolilerini ulaştırılmasının ardından 14 Kasım Pazartesi günü köyde aş evi kurulacak ve depremzede köylülere her gün sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün yemek dağıtılacak.  Acil ihtiyaçlarının tamamlanmasının ardından depremden büyük hasar gören köyde gerekli alt yapı çalışmalarını da yapacak olan Esenler Belediyesi alan düzenlemesi yaparak taziye evleri, çocuklar için çocuk oyun parkları ve camilerin bahçe düzenlemelerini ve camii bahçelerinin uygun yerlerine tuvalet ve banyolar yapacak.

Pirgarip, gariplikten kurtulacakMevcut taziye evlerini de elden geçireceklerini söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  Pirgarip köyünde depremzedelerin yaraları sarılana kadar yardımlara devam edeceklerini belirterek, “ Yardım elimiz sürekli üzerinizde olacak Pirgarip’i gariplikten kurtaracağız”  dedi.

Pirgarip’e ikinci tır Pirgarip köyüne 12 Kasım Cumartesi günü sevk edilecek olan yardım tırının ardından ikinci bir yardım tırı daha 13 Kasım Pazar günü yola çıkacak. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve müteahhitlerle birlikte köyü ziyaret ederek ihtiyaçlar konunda ikinci bir inceleme çalışması yapacak.

YARDIM MALZEME LİSTESİ

110 KOLİ MUHTELİF KIYAFET

200 ADET OKUL SETİ (Çanta,Matara,Kalem,Silgi vs.)

2 KOLİ ÇORAP

90 KOLİ KIŞLIK AYAKKABI (700 Yetişkin, 200 Çocuk Ayakkabısı)

30 Masa,130 Büyük Sandalye, 130 Küçük Sandalye

5 Koli Çocuk ve Hasta Bezi

Aşevi,Banyo,Tuvalet vb çalışmalar için Muhtelif İnşaat Malzemeleri (Demir,Boya,Tesisat Boruları vs.)

 

 

Diğer Haberler