Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ocak 2014

ABONE OL

Peygamber Efendimiz ‘uhud’da Anıldı

Esenler Belediyesi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v.) dünyaya teşrifleri dolaysıyla Uhud Camii’nde özel "Mevlid Kandili" programı düzenledi.

Esenler Belediyesi, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifleri dolaysıyla Uhud Camii’nde özel “Mevlid Kandili” programı düzenledi.

Rahmet peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğum günü “Mevlid Kandili”, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla binlerce Esenlerli tarafından kutlandı. Havaalanı Mahallesi’ndeki Uhud Camii’nde düzenlenen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci ve binlerce Esenlerli katıldı. Kılınan yatsı namazının ardından başlayan program, Abdurrahman Bozan ve Erhan Mete’nin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

SAKAL-I ŞERİF’E YOĞUN İLGİ

Programda, Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin (ESEV) İlahi Grubu, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) velayeti ve hayatını anlatan ilahiler okurken, AGAH İlahi Grubu da okudukları kasidelerle Efendimiz’i andı. Binlerce Esenlerli’nin hep birlikte salâvat getirerek huşu içinde takip ettiği program, edilen dualar ile sona erdi. Programın sonunda vatandaşlar, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) mübarek Sakal-ı Şerif’lerini görme fırsatı da yakaladı. Programın ardından vatandaşlara Esenler Belediyesi tarafından kandil simidi ve mevlit şekeri de dağıtıldı.

Diğer Haberler