Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Mayıs 2012

ABONE OL

Personele Hizmet İçi Eğitim Semineri

Personele yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde, Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü çalışanları, işyeri açma ve denetleme mevzuatıyla ilgili bilgi aldı. Seminer boyunca belediye personelleri sordukları sorularla karşılaştıkları sorunlara çözüm aradılar.

Personele yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde,  Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü çalışanları,  işyeri açma ve denetleme mevzuatıyla ilgili bilgi aldı. Seminer boyunca belediye personelleri sordukları sorularla karşılaştıkları sorunlara çözüm aradılar.

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından personele yönelik hizmet içi eğitim seminerleri düzenlendi. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen seminere; Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, müdürlük çalışanları ve zabıta ekipleri katıldı. Semineri veren İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Gazi Sert, işyeri açma ve denetleme mevzuatıyla ilgili personellere bilgi verdi. Umuma açık yerler ve eğlence mekânlarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken kuralları anlatan Başkontrolör Sert,  özellikle eğlence mekânlarının okul, dershane, kurs gibi eğitim kurumlarıyla aynı binada olmaması gerektiğini söyledi. İçkili eğlence yerlerinde yapılacak olan ruhsat ve denetim çalışmalarında ilgili yönetmeliklerde belirtilen kuralları dile getiren Sert,  içkili eğlence mekânlarının mutlaka içkili yer bölgesi olarak belirlenen yerde faaliyet göstermesi gerektiğini söyledi. Eğlence yerlerinin faaliyet göstermeye başladığı günden itibaren eksikliklerini tamamlayarak 1 ay içinde ruhsatlanması gerektiğini belirten Sert,  bu mekânlarda çalıştırılacak olan personellere de dikkat çekerek, “Bu tür yerlerde 18 yaşından küçüklerin çalıştırılması yasak ve işyeri mevzuatına aykırı” dedi.

YEŞİLTAŞ: DAHA KALİTELİ VE HIZLI BİR HİZMETSeminer boyunca belediye personelleri sordukları sorularla karşılaştıkları sorunlara çözüm aradılar. Personele verilen eğitim ve seminerlere oldukça önem verdiklerini ifade eden Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, seminerler ile işle ilgili bilgi ve birikimin güncellenerek performansın ve verimliliğin arttırıldığını söyledi. Donanımlı ve nitelik sahibi personel ile ilçe sakinlerine daha kaliteli, hızlı ve yerinde hizmet üretileceğini vurgulayan Yeşiltaş,  işyeri açma ve denetleme mevzuatının ilçe belediyelerde çalışan ilgili personeller tarafından bilinmesinin önemli olduğunu belirtti.

 

Diğer Haberler