Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2012

ABONE OL

Personele Eğitim Semineri

Belediye personeline yönelik eğitim ve motivasyon amacıyla düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. 2011 yılında birçok alanda yapılan moral seminerleri ve eğitimler 2012’de de sürecek.

Belediye personeline yönelik eğitim ve motivasyon amacıyla düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. 2011 yılında birçok alanda yapılan moral seminerleri ve eğitimler 2012’de de sürecek.

Esenler Belediyesi bünyesinde görev yapan personelin moral ve motivasyonun artırılmasının yanı sıra vatandaş ile sağlıklı iletişim kurabilmeleri amacıyla moral seminerleri ve eğitimler düzenledi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim ve seminerler Senai Demirci, Halil İbrahim Erdem, Doç Dr. Niyazi Çiçek, Sevinç Satıroğlu ve Prof. Dr. Musa Eken gibi alanında uzman kişiler tarafından verildi.

Personele verilen eğitim ve seminerlere oldukça önem verdiklerini ifade eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu sayede belediyeye gelen vatandaş ile çalışan arasında ilişki düzeyinin arttığını belirtti. İşle ilgili bilgi ve birikimin güncellenerek performansın ve verimliliğin arttığını dile getiren Göksu, donanımlı ve nitelik sahibi personel ile ilçe sakinlerine daha kaliteli, hızlı ve yerinde hizmet üretileceğini sözlerine ekledi.

2011 yılı boyunca süren seminerlerde personele Türkçe Dilbilgisi ve Resmi Yazışma Kuralları, Toplam Kalite Yönetimi, Belediye Zabıta Mevzuatı, Çağdaş Yönetim ve Yönetim Teknikleri, Doğru İletişim ve Düzgün Türkçe, Taşınır Mal Yönetmeliği, Halkla İlişkiler ve Davranış Kuralları, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Yönetmeliği, Sosyal Sorumluluk ve Kurum Kültürü, Kamu Kurumlarında Nezaket Kuralları Çerçevesinde Ast-Üst İlişkileri, Faaliyet Raporu Hazırlama, Bilgisayar Eğitimi, İlk Yardım Eğitimi, Etkili İletişim İkna Yöntemleri, Kişilerarası İletişim, Çalışma Hayatı, Stres Yönetimi ve Beden Dili gibi konularda eğitim verildi.

Belediye personeline verilen bu eğitimlerin yanı sıra Aile İçi İletişim, Hayatı ve İnsanı Okumak, Metabolik Balans ve İçimize Yolculuk konularında seminerler de düzenlendi

Diğer Haberler