Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Temmuz 2011

ABONE OL

Personele bilgisayar semineri

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerleri kapsamında belediye personellerine “İnternet ve Temel Bilgisayar Eğitimi” semineri verildi.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerleri kapsamında belediye personellerine “İnternet ve Temel Bilgisayar Eğitimi” semineri verildi. Kazım Karabekir Mahallesi Gençlik ve Bilgi Evi’nde gerçekleşen seminerlerde; belediye personelleri bilgi teknolojisinin temel kavramlarını ve bilgisayarı hızlı ve pratik kullanmayı öğrendi. Toplam 36 saatlik eğitim seminerleri boyunca 3 gruba ayrılan belediye personelleri;  bilgisayar hakkında temel bilgilerin yanı sıra işletim sistemleri ve internet kullanımını ile ilgili çok kapsamlı bir eğitim aldı. Seminerde teorik bilgilerin yanı sıra bilgisayar başında öğrendiklerini uygulama imkânı da bulan personellere, internet ve bilgisayar hakkında bilinmesi gereken her şey anlatıldı.

Bilgisayar ve internetin yaşamımızın bir parçası haline geldiğini söyleyen Bilgisayar öğretmeni Hasan Selek, “Günümüzde bilgisayar her alanda kullanılıyor.  Bilgisayarın bu yaygın kullanımı onu tanımayı, etkin olarak kullanmayı ve yaşamımıza katmayı zorunlu hâle getiriyor”  dedi.

 

 

Diğer Haberler