Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ocak 2013

ABONE OL

Pergoleler Her Mevsime Hazır

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla Esenler’deki parklarda bulunan pergolelerin ızgara olan çatı kısmının üstü kapatıldı. Artık pergoleler hem yağmur ve güneşe karşı daha dayanaklı, hem de şehrin estetiğine daha uygun.

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla Esenler’deki parklarda bulunan pergolelerin ızgara olan çatı kısmının üstü kapatıldı. Artık pergoleler hem yağmur ve güneşe karşı daha dayanaklı, hem de şehrin estetiğine daha uygun. Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, daha yaşanılabilir ve kullanışlı yapılarla, ilçedeki parklarda vatandaşların daha rahat ve nezih ortamlarda vakit geçirebilmesi amacıyla yaptığı çalışmalara devam ediyor. İlçedeki parklarda bulunan pergolelerin çatı kısmının ızgara olması ve vatandaşların bu alanlardan istifade edememesi nedeniyle, pergolelerin ızgara olan çatı kısmının üstü kapatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  pergoleleri yağmur ve güneşe karşı daha dayanıklı hale getirdi.

İnsan mekân ilişkisi gözetilerek yapılan bu düzenlemeyle, ilçedeki 14 parkta 32 adet pergolenin üstü kapatılarak vatandaşların daha kullanışlı alanlarda, daha uzun süre vakit geçirebilmesine imkân sağlandı. Müdürlükten yapılan açıklamada; hayata geçirdikleri bu çalışmaların ilerleyen dönemde de devam edeceği bildirildi.

Diğer Haberler