Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2012

ABONE OL

“pekiyi Festival”den Pekiyi Plaket

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, belediye ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival”e katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, belediye ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival”e katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi. Esenler Belediyesi, yoğun geçen eğitim yılının ardından öğrenci ve öğretmenlerin stres atmalarını sağlamak ve yaz tatiline hep birlikte eğlenerek girmelerine imkan sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Esenler Eğitim Festivali’ne katkı sağlayan tüm okul müdürleri ve Okul Aile Birliği başkanlarına düzenlenen bir törenle teşekkür plaketi verdi. Festivalin icra edildiği Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen törene; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert ile meclis üyeleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanlarıyla çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Ödül töreninden önce, Başkan Göksu yapılan kukla gösteri ve Türkiye’nin en genç jonglörü Kaan Obüs’ün yaptığı gösterileri büyük bir keyifle izledi. Gösterilerin ardından, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, geçtiğimiz yıllarda küçük salonlarda yapılan yılsonu etkinliklerinin artık sona erdiğini ve bugün Esenler Dörtyol Meydan’da düzenlenen bu festivalle birlikte ilçede bulunan tüm okullarda okuyan öğrencilerin maharetlerini sadece velilere değil, tüm Esenler halkına gösterme şansları bulmalarından duyduğu mutluluğu paylaşarak başladığı konuşmasına, bu yıl ilki yapılan eğitim festivalinin gelecek yıl çok daha güzel olacağını söyledi. Açılan Esenler Sanat Evi’nin şu anda 860 öğrencisi olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Göksu; “Allah’ın bu kainatta bize vermiş olduğu bütün imkanları Esenler’in çocukları kullanmaya başladı. Bugün İstanbul’un en gelişmiş ilçelerinde yaşayan çocuklar hangi imkânlara sahipse Esenler’de yaşayan çocuklar da aynı imkânlara sahip” dedi.

İLK ÇOCUK İFTARI ESENLER’DE

Ramazan’ın birinci günü çocuklar için Türkiye’de ilk defa Esenler’de iftar düzenleyeceklerini açıklayan Göksu, “Bizim geleneğimize göre çocuklar genellikle Ramazan’ın birinci günü oruç tutarlar. Bu orucu da anne-babalarına satarlar. Bu yıl Esenler Belediyesi olarak bu görevi biz üstlendik. Bu yıl Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış bir etkinliğe imza atarak çocuk iftarı düzenleyeceğiz ve o iftarda çocuklarımıza hediyeler vereceğiz” diyerek çocuklara Ramazan’ın ilk müjdesini verdi.

MEYDANI KADİR GECESİ AÇIYORUZ

“Hep birlikte çıktığımız bu yolda, Esenler’de değişime devam diyoruz” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Göksu, yaklaşık 100 trilyonluk bir yatırımla Esenlerlilere kazandırılan Esenler Dörtyol Meydanı’nın açılışını Kadir Gecesi’nde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte yapacaklarını belirtti. Göksu, “Ajandanıza şimdiden yazın diye söylüyorum. Kadir Gecesi saat 24.00’ü 5 geçe bu meydanda 10 Bin Hatim 100 Bin Dua programını icra ederek bu meydanın resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Gelenekselleşen en kalabalık iftar sofrasını da 11 Ağustos’ta kuracağı” dedi. Esenler Eğitim Festivali’nin kapanışını, Türkçemizin dünyada hak ettiği konuma gelmesi ve daha yaygın şekilde kullanılması için oluşturulan Türkçe Olimpiyatları’nın sergileyeceği gösteri ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla yapacaklarını söyleyen Göksu, festivale katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Başkan Göksu daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ile okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarına birer teşekkür plaketi verdi. Teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından dört gün boyunca coşkulu bir şekilde devam eden festival, yine aynı coşkuyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Diğer Haberler