Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Haziran 2012

ABONE OL

Pekiyi Festival Coşkuyla Başladı

“Pekiyi Festival” sloganıyla düzenlenen Eesnler Eğitim Festivali, coşkuyla başladı. AK Parti İstanbul Milletvekili Volktan Bozkır’ın da katıldığı festivalin açılışında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu festivalle Türkiye’nin birikimini Esenler halkı izleme imkânı bulacak” dedi.

“Pekiyi Festival” sloganıyla düzenlenen Eesnler Eğitim Festivali, coşkuyla başladı. AK Parti İstanbul Milletvekili Volktan Bozkır’ın da katıldığı festivalin açılışında konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu festivalle Türkiye’nin birikimini Esenler halkı izleme imkânı bulacak” dedi.

Esenler Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Esenler Eğitim Festivali “Pekiyi Festival” başladı.İlçedeki öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık stres ve yorgunluğunu atmalarına yardımcı olmak, okullar arası iletişim, işbirliği ve dayanışmayı geliştirmek, eğitim kalitesini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen festivalin açılış programına; TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Belediye Başkan Yardımcıları, mahalle muhtarları ve öğrenciler katıldı. Festival,  Atışalanı Lisesi’nden Dörtyol Meydanı’na kadar devam eden kortej yürüyüşü ile başladı. Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi öğrencilerinin bando takımı eşliğinde yapılan yürüyüşe protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Yürüyüşe Keloğlan, örümcek adam, pamuk prenses ve çeşitli şişme oyuncak kostümlü animatörler de renk kattı. İlçe esnafı ve yoldan geçen vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgiyle karşılanan kortej yürüyüşü, Dörtyol Meydanı’nda sona erdi. Dörtyol’da yapılan açılış programında ilk konuşmayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptı. Esenler için güzel ve anlamlı bir güne tanıklık ettiklerini söyleyen Başkan Göksu, 2011- 2012 eğitim öğretim yılının sona yaklaşması nedeniyle ilçedeki öğrencilere yönelik düzenledikleri festivalde 1 yıllık yorgunluğu Eğitim Festivali ile taçlandırmak istediklerini belirtti.

FESTİVAL, YENİ BİR SOLUKFestivalde, ilçedeki her bir okulun standının yer aldığını vurgulayan Göksu, 47 eğitim kurumundan 82 bin öğrencinin marifetlerini Esenler halkıyla paylaşacaklarını belirtti. Öğrencilerin kendi gücünü ve yeteneklerini fark etmesi anlamında festivalin büyük önem taşıdığını söyleyen Göksu, festivalin Esenler için güzel bir başlangıç olduğunu dile getirdi. “Bu festivalle Türkiye’nin birikimini Esenler halkı izleme imkânı bulacak” diyen Göksu,  festivalin yeni bir soluk, yeni bir heyecan olduğunu ifade etti. Üzerine düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olduklarını anlatan Göksu, Esenler’de hangi yaşta ve hangi cinste olursa olsun her insanın önüne takılan bir engel varsa Esenler Belediyesi olarak bu engelleri kaldırmakla sorumlu olduklarını kaydetti. Esenler’in İstanbul’a yakışır bir ilçe olacağını söyleyen Göksu, festivalde emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra  “Biz Esenler’de bir olduk, birlikte olduk. Esenler’in güzelliğini hep birlikte inşa ettik” dedi.

ESENLER KABUĞUNU KIRDIGöksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da Esenler Eğitim Festivali’ne sahne olan Dörtyol’da festival boyunca ilçedeki okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin yaptıkları çalışmaları sergileyeceklerini söyledi. Bugüne kadar Esenler’deki öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkaramadıklarını vurgulayan Madenoğlu, bu bağlamda festivalin çok anlamlı olduğunu söyleyerek, “Bu çocuklara imkân verildiğinde dünya çocuklarıyla yarışır şekilde olacaklar” dedi.

Programda son konuşmayı AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır yaptı. Bozkır; festivalin açılışında bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirtti. Türkiye’nin eğitim sayesinde büyük bir hamle yaptığını vurgulayan Bozkır, ülkemizdeki eğitim sistemini anlatarak eğitim alanında gurur duyulacak bir ülke haline geldiğimizi belirtti. Belediye Başkanı Göksu’ya Esenler’i kabuğunu kıran bir ilçe haline getirdiği için teşekkür eden Bozkır, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

MARİFETLERİNİ SERGİLEDİLERYapılan konuşmaların ardından Başkan Göksu, beraberindeki protokol ile birlikte etkinlik alanındaki stantları tek tek dolaşarak öğrencilerle yakından ilgilendi. Festivalde ilçedeki eğitim kurumları, yöresel halk oyunlarından tiyatro ve animasyon gösterilerine, müzik ve şiir dinletilerinden, çeşitli ödüllü yarışma, dans ve spor gösterilerine kadar birbirinden ilginç ve zevkli etkinliklere katılarak canlı performanslarını sergilediler.

 

Diğer Haberler