Öneri ve Talep Formu
pati

Hayvan sevgisini yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediğimiz Pati Festivali (PatiFest) yoğun ilgiyle karşılaştı.

Eklenme tarihi 5 Eylül 2021

ABONE OL

PATİ FESTİVALİ’NDE PATİLİ DOSTLARIMIZLA BULUŞTUK

Esenler Belediyesi’nin hayvanlara karşı toplumsal duyarlılığı artırmak, onlarla birlikte yaşama bilincini geliştirmek ve hayvan sevgisini yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği Pati Festivali'ne (PatiFest) vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

15 Temmuz Millet Bahçesi’nde “Satın alma sahiplen!” mottosuyla gerçekleşen Pati Festivali’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.

Esenler Belediyesi, can dostlarımız olan köpeklerin sahipleriyle birlikte iyi vakit geçirip eğlendiği ve çok özel deneyimler yaşadığı renkli bir festivale ev sahipliği yaptı. Etkinlik alanında özgürce dolaşıp yeni arkadaşlar edinen patili dostlar, ırk ve yetenek başlıklarında çeşitli yarışmalara katıldı.

PATİ FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Eğitimli köpeklerin de gösteri yaptığı Pati Festivali kapsamında bir de güzellik yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kamil Ayata tarafından mama ve kupa ödülleri takdim edildi. Festivalde ayrıca vatandaşlara belediye barınağında bulunan dostlarımızı sahiplenme imkânı tanındı.

CAN DOSTLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Serdar Öztürk, sokak hayvanları için pek çok çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek “Can dostlarımızın toplanmasını, bakım ve tedavilerini yapıyoruz. Kısırlaştırma, aşılama ve yuva edindirme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Senelik 500 hayvanın kayıt altına alınmasını sağlıyoruz. Bu organizasyonda vatandaşlarımızı hayvanlar konusunda bilinçlendiriyoruz. Mamamatik makinasını Esenler’in birçok farklı noktasında görebilirsiniz. Vatandaşlarımız makinaya bir lira atarak can dostlarımıza mama sağlayabilirler” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler