Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mayıs 2017

ABONE OL

‘özel’ Kurabiyecilere En Tatlı Sertifika

Esenler'de, fiziksel ve zihinsel engeli olan 'özel' çocuklar, yaptıkları birbirinden farklı ve lezzetli kurabiyelerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler’de, fiziksel ve zihinsel engeli olan ‘özel’ çocuklar, yaptıkları birbirinden farklı ve lezzetli kurabiyelerin ardından sertifikalarına kavuştular.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), Esenler’de eğitim gören ‘özel’ çocuklar için kurabiye kursu veriyor. Aralarında fiziksel ve zihinsel engeli olan yüzlerce minik, kolları sıvayıp kurabiye yapmanın inceliklerini öğreniyorlar. Kurabiye yapımında hünerlerini sergileyen çocuklar, emeklerinin karşılığını da alıyorlar.

EL BECERİLERİ GELİŞTİ

Esenler’deki tüm özel çocuklara kurabiye kursu veriliyor. Yunus Emre Ortaokulu’nda eğitim gören minik kurabiyecilere, aldıkları eğitimlerin ardından sertifikaları verildi. Bir yandan el becerilerini geliştiren bir yandan da rengârenk hamurlarla birbirinden farklı ve lezzetli kurabiyeler yapan öğrenciler, 1 buçuk ay süren eğitimlerin ardından sevinç içinde sertifikalarına kavuştular. Sertifikaları; Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat ve Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Erol Selanikli takdim etti.

KURABİYE DE ONLARDAN SORULUR, SAHNE DE

Minik kurabiyeciler, kurabiye yapımında olduğu kadar sahnede de yeteneklerini sergilediler. Öğrenciler, yaptıkları dans gösterileri, okudukları şiirler ve söyledikleri şarkılarla sahnede göz doldurdular. Mehteran takımının gösterisiyle renklenen programda minik öğrenciler, izleyenlerden tam not aldılar.

ENGELLİ KIZDAN DUYGU DOLU İSTİKLÂL MARŞI

Programda İstiklâl Marşı’nın iki kıtasını sandalyede oturarak okuyan 11 yaşındaki ‘Serebral Palsi(Beyin Felci)’ hastası Nursima Temur dinleyenleri duygulandırdı. Okuma yazma bilmeyen Nursima’ya annesi Kezban Temur yardımcı oldu. Anne Temur, kızına İstiklâl Marşı’nı defalarca okudu ve Nursima, büyük bir istekle dinlediği İstiklâl Marşı’nı iki günde ezberledi. Nursima, milli duyguları hissetmeye ve bunu anlatmaya hiçbir engel olmadığını bir kez daha kanıtladı.

Diğer Haberler