Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Kasım 2015

ABONE OL

Özel Çocuklara Özel Sınıf

Esenler'de özel eğitime ihtiyaç duyan ilkokul çağındaki çocuklar için Türk – İsveç Kardeşlik İlkokulu'nda "Sen Çok Özelsin" adıyla özel eğitim sınıfı açıldı.

Esenler’de özel eğitime ihtiyaç duyan ilkokul çağındaki çocuklar için Türk – İsveç Kardeşlik İlkokulu’nda “Sen Çok Özelsin” adıyla özel eğitim sınıfı açıldı.

Esenler Türk – İsveç Kardeşlik İlkokulu’nda “Sen Çok Özelsin” adıyla bir özel eğitim sınıfı açıldı. Türk Kızılayı’nın katkılarıyla açılan sınıfın açılış töreni okul bahçesinde yapıldı. Açılış programına; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türk Kızılayı İstanbul İl Başkanı İlhami Yıldırım, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Okul Müdürü Halil Gözüdok, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

1404 ÖĞRENCİYE ÖZEL EĞİTİM

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, “Esenler’de özel eğitim uygulamasıyla 1.404 öğrenci eğitim alıyor. Önümüzdeki günlerde özel eğitim uygulaması ve mesleki eğitim alanı olan okul sayımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

Türk Kızılayı İstanbul İl Başkanı İlhami Yıldırım da, Türk Kızılayı olarak ülkenin her yerinde özel durumu olan çocukların eğitimleri için her zaman çalıştıklarını ifade etti. Yıldırım, eğitime ve gençlere yaptıkları yatırımlardan dolayı Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etti.

KIZILAY GELİŞTİKÇE VİCDAN GELİŞİR

Yıldırım’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Göksu, Türk Kızılayı’nın önemine dikkat çekerek, “Kızılay geliştikçe yeryüzünde vicdan, şefkat ve huzur gelişir. Bugün Kızılay’ın sunduğu imkânlarla özel bir eğitim alan evlatlarımız, gelecek yıllarda medeniyetimize katkı sağlayacaklar inşallah” dedi.

TAM BİR DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da, “Devlet olarak rehberlik etmemiz gereken çok sayıda öğrencimiz var. Devletin yanı sıra Kızılay’ın da böyle dayanışma örneği sergilemeleri hem Esenler, hem de ülkemiz için çok güzel bir davranış” diye konuştu.

ÖZEL HİSSETTİREN BİR SINIF

Programda öğrenciler, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası kapsamında gösterilerini sergilediler. Gösterilerin ardından protokol üyeleri, “Sen Çok Özelsin” sınıfının açılış kurdelesini kestiler. “Sen Çok Özelsin” sınıfında özel eğitime ihtiyacı olan ve ayrı bir sınıfta eğitim almaları uygun bulunan ilkokul çağındaki 14 öğrenci, alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim alıyor. Öğrenciler, sabah ve öğlen olmak üzere 2 gruba ayrılıyor ve eğitici – öğretici araç ve gereçlerle, dokunarak, oynayarak ve daha eğlenceli şekilde eğitim alıyorlar.

Diğer Haberler