Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2012

ABONE OL

Otoyol Kenarları Renkleniyor

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı otoban kenarları peyzaj ve çimlendirme projesi başladı

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı otoban kenarları peyzaj ve çimlendirme projesi başladı.

Esenler Belediyesi’nin ilçenin çehresini güzelleştirmek için yürüttüğü projelere bir yenisi daha eklendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Otoban Kenarları Peyzaj ve Çimlendirme Projesi, Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygulamaya konuldu. Çalışmalara Tem otoyolu kenarlarındaki bozuk ve tahrip olmuş alanları çapalayarak ve toprak tasfiyesi yapılarak başlandı. Mıntıka temizliğinin yapılmasından ardından Büyük Şehir Belediyesi peyzaj ve çimlendirme çalışmalarına başlayacak.

Yeşilin her tonu Tem otoyol kenarlarında

İnsanların zamanlarının çoğunu yolda geçirmesine rağmen otoyol kenarlarına yeteri kadar özen gösterilmediği gerçeğinden yola çıkan Esenler Belediyesi bu sorunu çözmek için İBB ile ortaklaşa peyzaj ve çimlendirme çalışmalarına başladı. Çalışmalar tamamlandığında otoyol kenarları yeşilin her tonu ile donatılmış olacak.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Tem otoyol kenarlarının rehabilite edilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında amaçlarının sürücülerin estetik ve göze hoş gelen görüntüler eşliğinde seyahat etmelerini sağlamak olduğunu açıkladı.

 Göksu, “İlçe sınırlarımızda olan Tem otoyolu kenarlarının temizlik ve bakımları rutin bir şekilde devam ediyor. Bunun yanı sıra tem otoyolunun sürücülerimiz açısından da güvenli olması ve ilçemiz içersinde keyifli seyahat etmelerini sağlamak amacıyla bu uygulamayı başlattık. Büyük şehir Belediyesi de peyzaj ve çimlendirme projesini geliştirdi. Bu sayede el birliği ile beton binalar arasında yeşil alan üretiyoruz.” dedi.

 

Diğer Haberler