Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mart 2017

ABONE OL

Osmanlı İnsanlığın Geleceğidir

Fikir Atölyesi programında konuşan Gazeteci Yusuf Kaplan, İngiliz tarih felsefecisi Arnold Joseph Toynbee'nin 'Osmanlı insanlığın geleceğidir' dediğini aktardı.

Fikir Atölyesi programında konuşan Gazeteci Yusuf Kaplan, İngiliz tarih felsefecisi Arnold Joseph Toynbee’nin ‘Osmanlı insanlığın geleceğidir’ dediğini aktardı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yusuf Kaplan ile Fikir Atölyesi”, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Gazeteci Yusuf Kaplan, batılı devletlerin Osmanlı’ya bakışını anlattı.

DEV UYANIRSA KİMSE KARŞISINDA DURAMAZ

Batılıların Türklerden çok korktuklarını belirten Kaplan, “Bizim düşmanımız bizimle savaşan İngilizlere çalışan, çağımızın da en büyük tarih felsefecisi Arnold Joseph Toynbee, ‘Osmanlı insanlığın geleceğidir. Osmanlı durduruldu, dev uyutuldu. Dev uyanırsa kimse karşısında duramaz’ diyor. Yüz sene önce söylenmiş laflar bunlar… Biz bu cümleyi kursak ‘yobaza bakın konuşuyor’ diye saldırırlar. Ama bakın bunu söyleyen birinci sınıf tarih felsefecisi. Herhangi biri değil. Bakın insanlığın geleceği, dünyanın vicdanı gerçekten biziz. Bizim de hayatımızı buna göre yaşamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler