Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Temmuz 2014

ABONE OL

Osman Hulisi Efendi Esenler’de Anıldı

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Anadolu’nun gönül sultanlarından Osman Hulusi Efendi’yi anlatan Yazar Resul Kesenceli, “Hulusi Efendi Hazretleri, insanları hep iyiye, güzele aydınlığa yönlendirdi. Önce nefsimize tatbik etmemiz gerekir buyururdu” dedi.

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Anadolu’nun gönül sultanlarından Osman Hulusi Efendi’yi anlatan Yazar Resul Kesenceli, “Hulusi Efendi Hazretleri, insanları hep iyiye, güzele aydınlığa yönlendirdi. Önce nefsimize tatbik etmemiz gerekir buyururdu” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen Anadolu’yu Mayalayanlar programında Osman Hulusi Efendi Hazretleri anıldı. Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan Etkinlik Alanı’nda gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Malatya Pötürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Polat ve Ömer Çetinkaya, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve binlerce vatandaş katıldı.

PEYGAMBER’İ BİR BAŞKA SEVERDİ

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Hulusi Efendi Hazretleri’ni Yazar Resul Kesenceli anlattı. Hulusi Efendi’nin örnek kişiliğinden bahseden Kesenceli, “O’nun çok ayrı bir Peygamber sevgisi vardı. Resulullah ile ilgili hizmetler yapıldığında bütün işlerini yarıda bırakır, onunla ilgilenirdi” dedi. Kesenceli, “Hulusi Efendi Hazretleri, öyledir ki insanları iyiye, güzele aydınlığa yönlendirir. Önce nefsimize tatbik etmemiz gerekir buyururdu” diye konuştu. Hulusi Efendi’nin özellikle kız çocuklarının eğitimine çok önem verdiğini belirten Kesenceli, Es-Seyyid Osman Hulusi Vakfı’nın da çocukların ve gençlerin eğitimi için hizmet verdiğini söyledi. Programda meydanı dolduran vatandaşlara Somuncu Baba Sebil Ekmeği dağıtıldı.

KARDEŞ İLÇEMİZ ESENLER

Malatya Pötürge Belediye Başkanı Mehmet Polat da, Hulusi Efendi’nin İslam dinine yaptığı katkılardan dolayı her zaman hayırla yâd edileceğini dile getirdi. Polat konuşmasının sonunda, “Biz Esenler’i kardeş ilçe olarak görüyoruz. Pötürge halkının büyük çoğunluğu burada yaşıyor” dedi.

GERÇEK BİR GÖNÜL ERİ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 3 yıldır devam eden Anadolu’yu Mayalayanlar programından söz ederek, “Bu meydan, bu gönül sultanlarıyla şerefleniyor. Bu meydan gönül yıkan değil gönül yapanların meydanı” diye konuştu. Hulusi Efendi ile ilgili de konuşan Göksu, “Hulusi Efendi gerçek bir gönül eri. O’nun gibi gönül erlerinin yetiştirdiği insanların vesilesiyle Allah bu toprakları diri ve ayakta tutuyor” şeklinde konuştu.

TASAVVUF RÜZGÂRI

Gecenin sonunda Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Mehmet Kemiksiz de söylediği ilahilerle programa renk kattı. Vatandaşlar, sanatçının söylediği ilahilere hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Diğer Haberler