Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Ocak 2021

ABONE OL

ORUÇREİS’E DEV SPOR KOMPLEKSİ

Nüfusu itibariyle Esenler'in en büyük mahallelerinden birisi olan Oruçreis Mahallesi dev bir spor kompleksine kavuştu. Yüzme havuzlu spor kompleksine, Esenler'in ilçe olduktan sonra ilk Belediye Başkanı olan ve 3 dönem bu görevi yürüten Mehmet Öcalan ismi verildi.

‘Her mahalleye bir yüzme havuzu’ sloganıyla spor altyapılarını çoğaltmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden birisi olan Oruçreis Mahallesi’ne dev bir kapalı spor kompleksi yaptı. Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bitişiğinde 2.800 metrekare alanda inşa edilen spor kompleksinin bir tarafında 12,5×25 m ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, diğer tarafında ise 300 kişi kapasiteli tribünlü basketbol sahası yer alıyor.  Spor salonunun orta kısmında ise; duş, soyunma odaları, idari birimler,  w.c. vb. ek birimler bulunuyor. Üst katta ise fitness salonu yer alıyor.

 

BAŞKANIN ADI BURADA YAŞAYACAK

 

Spor kompleksine Esenler’in ilçe olduğu 1994 yılında ilk Belediye Başkanı olan ve 2009 yılına kadar 3 dönem (15 yıl) bu görevi aralıksız sürdüren Mehmet Öcalan’ın ismi verildi. Çevre düzenlemeleri de tamamlanmak üzere olan Mehmet Öcalan Spor Kompleksi, Covid-19 salgının sona ermesinin ardından açılacak ve Esenlerlilere hizmet vermeye başlayacak.

 

Diğer Haberler