Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ocak 2015

ABONE OL

Oruçreis’te Kazma Vuruldu

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutlarının ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başlandı.

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutlarının ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başlandı.

Esenler’de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Esenler Belediyesi işbirliğinde inşa edilen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutlarının ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başlandı.

262 konutun inşa edildiği projenin ilk etabında 182 bağımsız birim, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığı bir törenle 2014 yılının Ekim ayında noter huzurunda hak sahiplerine teslim edilmişti.

SIRA İKİNCİ ETAPTA

Şimdi sıra geldi ikinci etaba… Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Kentsel Tasarım Müdürlüğü işbirliğindeOruçreis Mahallesi’nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan 182 konutun yıkımına başlandı. 6 günde 8 binanın yıkımının gerçekleştirildiği Oruçreis Mahallesi’nde çalışmalar ivedilikle devam ediyor.

YENİ ANAHTARLAR İÇİN ADIM ATILDI

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları projesi, 5.387 metrekare arsa alanında 43 bina ve 262 konutu kapsıyor. 1+1 (57 m2) ve 2+1 (92 m2) daire tiplerinin yer aldığı proje ile eski anahtarını getiren vatandaşlar yenisine kavuşacak.

Diğer Haberler