Öneri ve Talep Formu
orman

Her yıl tüm dünyada yaşanan yangın dönemi, ülkemizde de yüreğimizi yakan yangınlara dönüştü

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2021

ABONE OL

ORMAN YANGINLARINA KARŞI YEŞİL VATAN İÇİN BİRLİK ZAMANI

Yaz sıcaklarında her yıl tüm dünyada yaşanan yangın dönemi, ülkemizde de aniden parlayan ve yüreğimizi yakan yangınlara dönüştü.

Aşırı sıcakların devam ettiği bu dönemde ülkemizin ciğerlerini yakan orman yangınlarını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri ve gönüllü halkımız canla başla alevlerle savaşırken tüm Türkiye tek yürek oldu. Halkımız şimdi yanan ormanları tekrar ağaçlandırmak için seferberliğe hazırlanıyor.

Esenler Belediyesi olarak, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin çağrısına kulak verdik ve Türkiye’de birçok noktada mücadele edilen orman yangınlarına karşı başlatılan fidan bağışı kampanyasına 7 bin 500 fidanla destek olma kararı aldık.

ORMAN YANGINLARINDA HASAR ALAN TOPRAKLARIMIZI YENİDEN AĞAÇLANDIRACAĞIZ

Türkiye’nin birçok şehrinde çıkan yangınlarla mücadele sürüyor. Bir yandan alevleri durdurma çabası devam ederken bir yandan da yok olan ormanları yeniden canlandırmak için fidan bağış kampanyaları başlatılıyor.

Ülkemizin dört bir yanındaki yangınlara devlet tüm imkanlarıyla müdahale ederken, ağaçlandırmada Avrupa’da 1. sırada olan ülkemize bu bağlamda katkı sağlamak için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, Esenler halkı adına 7 bin 500 fidan bağışında bulunarak kampanyaya destek olacaklarını açıkladı.

Diğer Haberler