Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Kasım 2017

ABONE OL

Orhan Çakmak’tan Keyifli Konser

Sanatçı Orhan Çakmak, Esenler'de verdiği konserde söylediği şarkılarla dinleyenlerine keyifli bir gece yaşattı.

Sanatçı Orhan Çakmak, Esenler’de verdiği konserde söylediği şarkılarla dinleyenlerine keyifli bir gece yaşattı.

Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla, sevilen sanatçı Orhan Çakmak, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde konser verdi.

VATANIMIZ YOKSA HİÇBİR ŞEYİMİZ YOK

Türk Sanat Müziği ve Rumeli türküleri seslendiren sanatçı Orhan Çakmak vatan sevgisinin öneminden bahsederek, “Boşnak kökenliyiz, Osmanlı torunuyuz çok şükür. Padişahların en yakın adamları hep Rumeli kökenlidir ama bir tane bile sırtından vuran olmamış, ne mutlu bize. Türkiye’nin her karış toprağı bizim için çok önemli, bu vatanın kıymetini bilmeliyiz. Bizim bayrağımız kıyamete kadar dalgalanacak bu ülke üzerinde. Vatanımız yoksa hiçbir şeyimiz yok. Çocuklarımızı vatan sevgisiyle yetiştirmeliyiz” dedi.

SEVİLEN ŞARKILARI SESLENDİRDİ

Birbirinden güzel eserleri Esenlerli müzikseverler için seslendiren Çakmak; “Deryalar”, “Nazende Sevgilim”, “Gemilerde Talim Var”, “Bahçe Duvarından Aştım”, “Arım, Balım, Peteğim” ve “Artık Sevmeyeceğim” gibi şarkılarla dinleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı.

Diğer Haberler