Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2016

ABONE OL

Öpülmedik El Bırakmadık

Mübarek üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili, huzur ve umut şehri Esenler'de coşku ve heyecanla kutlandı. Vatandaşlar camileri doldururken, ilçe genelindeki yaşlılar için de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mübarek üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili, huzur ve umut şehri Esenler’de coşku ve heyecanla kutlandı. Vatandaşlar camileri doldururken, ilçe genelindeki yaşlılar için de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Esenler Belediyesi, mübarek üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili’nde yaşlıların yüzünü bir kez daha güldürdü. Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü, Dede Torun Yaşam Merkezi ve İkinci Bahar Kıraathanesi’nde Regaip Kandili kutlanarak büyüklerin ellerinden öpüldü.

HER YERDE KANDİL COŞKUSU

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli ilçe genelindeki yaşlıları ziyaret ederek Regaip Kandili’ni kutladılar. İkinci Bahar Kıraathanesi’nde de yaşlılarla bir araya gelindi. Sohbet ekipleri, Regaip Kandili’ni kutladıkları yaşlılarla yakından ilgilendiler. Esma Biltaci Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde gerçekleştirilen Regaip Kandili programında ise aileler bir araya gelerek miniklerin kendilerine ikram ettikleri kandil simitlerinden yediler. Minikler, hem ailelerinin hem de büyüklerinin kandillerini kutlayarak iyi dileklerini ilettiler. Dede Torun Yaşam Merkezi’nde ise Uhud Camii İmamı İsmail Kösebey, yaşlılarla yönelik bir sohbet programı düzenledi. Kösebey, hem dedelere hem de torunlarına Regaip Kandili hakkında çeşitli bilgiler verdi.

DÖRTYOL MERKEZ CAMİİ DOLDU TAŞTI

Esenler Belediyesi, Esenler Müftülüğü ile birlikte Regaip Kandili münasebetiyle Dörtyol Merkez Camii’nde bir program düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda camiyi ve avlusunu hınca hınç dolduran vatandaşlar, Esenler Müftüsü Halil Şekerci’nin yaptırdığı dua ile Türkiye’nin birliği, beraberliği ve kardeşliği ile şehitlerimiz ve gazilerimiz için Cenab-ı Allah’a niyazda bulundular. Cami çıkışında vatandaşlara kandil simidi ikram edildi.

Diğer Haberler