Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Şubat 2012

ABONE OL

Onların Ki Bir Aşk Hikayesi

Esenler Belediyesi, "14 Şubat Sevgililer Günü" dolayısıyla evlilikte 40. yılını dolduran çiftlere unutamayacakları bir gün yaşattı. Yıllarca aynı yastığa baş koyan çiftler, kendileri için düzenlenen özel programda birbirlerine olan sevgilerini bir kez daha dile getirdi.

Esenler Belediyesi,  “14 Şubat Sevgililer Günü” dolayısıyla evlilikte 40. yılını dolduran çiftlere unutamayacakları bir gün yaşattı. Yıllarca aynı yastığa baş koyan çiftler, kendileri için düzenlenen özel programda birbirlerine olan sevgilerini bir kez daha dile getirdi.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 14 Şubat Sevgililer Gününe özel bir program düzenleyerek,  40 yıllık evli çiftleri bir araya getirdi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda;  yıllarca aynı yastığa baş koyan ve birbirlerini ilk günkü gibi seven Mittat ile Selâtin Sarıkaya, Bedir ile Fatma Aksoy ve Zeynep ile Hüseyin Tokatlı çiftleri hep birlikte keyifli bir gün geçirerek Sevgililer Gününü kutladılar. Kendileri için hazırlanan masalarda kırmızı gül yaprakları, hoş kokulu mumlar ve romantik bir müzik eşliğinde eşleriyle birlikte yemek yiyen çiftler,  hep beraber hoşça vakit geçirdiler. Birbirlerine olan sevgilerini bir kez daha dile getirme fırsatı bulan çiftler,  sevginin ifadesinin bir günle sınırlandırılamayacağını dile getirdi. Romantik bir ortamda mum ışığında yemeklerin yenilmesinin ardından eşlerine güzel bir sürpriz yapan çiftler, hanımlarına birer buket çiçek hediye ettiler.

Heyecanlı ve neşeli oldukları dikkat çeken çiftler, hep birlikte Sevgililer gününü coşkuyla kutlayarak uzun uzun sohbet ettiler.

Başkan Göksu’dan mutlu çiftlere anlamlı hediye

Günün ilerleyen dakikalarında Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu karşılarında görünce çok sevinen ve mutlulukları gözlerinden okunan çiftler, böyle anlamlı bir günde kendileriyle beraber olan ve onların Sevgililer Gününü kutlayan Başkan Göksu’ya teşekkür ettiler. Başkan Göksu da yıllarca el ele yıllara meydan okuyan 40 yıllık evli çiftleri tek tek tebrik ederek birlikte nice yıllar geçirmelerini temenni etti. Çiftlere güzel bir sürpriz de yapan Göksu, mutlu çiftlere günün anısına fincan takımı hediye  verdi.

Mutlu bir evliliğin temel kuralı: “Sevgi, saygı ve irade”Sevgililer Günü’nde herkese mutlu bir evlilik için sevgi ve hoşgörünün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösteren çiftler uzun evliliğin sırları konusunda ipuçları vererek tecrübelerini paylaştı. Görücü usulüyle evlendiklerini anlatan Miktat Sarıkaya, “Sevgi ve saygının her şeyin başında geliyor” diyerek, mutlu bir evlilik için sevgi ve saygının şart olduğunu dile getirdi.

Eşini tanıştığı ilk gün gibi sevdiğini söyleyen Bedir Aksoy ise; mutlu ve uzun ömürlü bir evlilik için “iradenin” çok önemli olduğunu belirtti. Eşi ile ailesinin rızası olmadan kaçarak evlendiklerini anlatan Aksoy, evli çiftlerin birbirlerinin kıymetini bilmesini ve iradelerine sahip olmalarını gerektiğini vurguladı.

Eşi ile çok huzurlu bir yaşam sürdüklerini ifade eden Hüseyin Tokatlı ise;  huzurlu bir evlilik için çiftlerin birbirlerini çok iyi tanıması gerektiğini belirtti.

Mutlu çiftler, yemek sonrasında Esenler Belediyesi’ne kendileri için düzenlemiş olduğu organizasyondan dolayı teşekkür ederek, mutluluklarını dile getirdi.

 

Diğer Haberler