Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Eylül 2013

ABONE OL

Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su

Esenler Belediyesi, “Hayvanlara Eziyet Etmeyelim, Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su” kampanyası kapsamında sokak hayvanları için yapılan su ve yemek kaplarına yenilerini ekledi.

Esenler Belediyesi, “Hayvanlara Eziyet Etmeyelim, Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su” kampanyası kapsamında sokak hayvanları için yapılan su ve yemek kaplarına yenilerini ekledi.Hayata ve her canlıya dair hizmet üreten Esenler Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmuyor. Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Hayvanlara Eziyet Etmeyelim, Onlar İçin Bir Kap Yemek, Bir Kap Su” kampanyası kapsamında sokak hayvanları için yapılan su ve yemek kaplarına yenileri eklendi. Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için insanları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla başlatılan kampanya çerçevesinde ilçedeki mahallelerde önceden belirlenen yerlere konulan yeni su ve yemek kapları da, sokak hayvanlarının yemeklerini yiyebileceği ve sularını içebileceği şekilde dizayn edildi.YAŞAM HAKLARI BİZE EMANET

Yeni su ve yemek kapları ile ilçedeki sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacının daha rahat şekilde karşılandığını belirten Esenler Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Salih Kaptan Öner,“İnsan dışındaki canlılara verilen değer, insana verilen değeri de ortaya koymaktadır. Bu düşünceden hareketle sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarını karşılamak ve onların yaşam haklarını korumak bizim görevimiz. Onların yaşam hakları bize emanet. Bu sebeple ilçenin belli noktalarına, müsait yerlere yeterince su ve yemek kabı koyduk” dedi. Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için belediyenin her türlü imkânı ortaya koyduğunu kaydeden Kaptan Öner, sahipsiz sokak hayvanları için vatandaşların da evinin kapısının önüne bir kap su veya bir kap yemek koyması için çağrıda bulundu.

Diğer Haberler