Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Temmuz 2018

ABONE OL

Onlar Esenler’in Öncü Yüzleri

Esenler Belediyesi'nin Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'yle hayata geçirdiği "Esenler'in Yüzleri" projesi ile 6. sınıfta okuyan 100 öğrenci, 7 yıl boyunca kültür, sanat, spor ve politika alanlarında öncü kuşak olmak için eğitim alacak.

Esenler Belediyesi’nin Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle hayata geçirdiği “Esenler’in Yüzleri” projesi ile 6. sınıfta okuyan 100 öğrenci, 7 yıl boyunca kültür, sanat, spor ve politika alanlarında öncü kuşak olmak için eğitim alacak.

Esenler Belediyesi, Esenler’de milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak bu değerleri daha sonraki kuşaklara aktarabilecek lider vasıflı bireylerin yetiştirilmesini sağlamak amacıyla, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte “Esenler’in Yüzleri” projesini hayata geçirdi. Proje, toplumun gelişmesi ve ilerlemesinde en büyük pay sahibi olan gençlerin, milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak büyümesi ve ilerleyen kuşaklara öncü olarak yetiştirilmesi amacıyla hazırlandı.

YETENEKLERİNE GÖRE EĞİTİM ALACAKLAR

Toplum içinde liderlik vasıflarına sahip olan, ilgi ve yetenekleri geliştirilmeye müsait 6. sınıf öğrencileri proje kapsamında; bilim, kültür, sanat, spor ve politika alanlarında yetiştirilerek gelecek nesillere de örnek olacak öncü bir kuşak yetiştirilecek. Gençlerin geleceğe güvenle bakmalarına ve emin adımlarla kişisel özellik ve yeteneklerini geliştirmelerine destek sağlayacak projede, öğrencilerin yeteneklerine göre sanat, kültür, bilim, spor ve politika alanlarında kişiye özel hazırlanan programlarla eğitim verilecek.

100 ÖĞRENCİYE 7 YILLIK EĞİTİM

Projede yer alan gençlerin, değerli yazarların, eğitimcilerin, sanatçıların ve düşünürlerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmaları için eğitim içerikleri bu doğrultuda oluşturulacak. 6. sınıfta projeye kabul edilen gençlere yönelik 7 yıl sürecek bir eğitimle gerçekleşecek projede, her yıl yeni öğrenciler seçilerek bu öğrencilerle yeni gruplar oluşturulacak. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, araştırma ve düşünmebilincini aşılamak gibi temel eğitimlerin yanında, Türkçe’nin doğru kullanılması, diksiyon ve hitabet dersleri eğitim programında sürekli olarak bulunan içeriklerden olacak. Projeyle verilecek eğitimde öğrenciler, belirlenen 100 kitabı okuyacak, 100 film seyredecek, tanımaları gereken 100 kişiyle tanışacak ve görmeleri gereken 100 mekanı ziyaret edecekler. Örnek insan modeli yetiştirilmesi amaçlanan projeye seçilen 100 öğrenci, 7 yıl boyunca her hafta cumartesi günleri ders alacak.

KAMP YAPTILAR, ÖMER HALİSDEMİR’E DUALAR ETTİLER

“Esenler’in Yüzleri” projesi kapsamında okullardan seçilen 42 öğrenciye ve ailelerine proje hakkında bilgi verildi. Seçilen öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Osmaniye Aslantaş Doğa Kampı’na katılarak, arkadaşlarıyla iletişimleri, sosyal ilişkileri incelendi. Kampta yüzme, okçuluk, futbol, basketbol, matrak gibi çeşitli spor aktiviteleri yapan öğrenciler Aslantaş Açık Hava Müzesi ve Osmaniye Kent Müzesi’ni de ziyaret ettiler. Öğrenciler ilk ziyaretlerini de kahraman şehidimiz Ömer Halis Demir’in ve annesinin kabrine yaptılar.

Diğer Haberler