Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2012

ABONE OL

Onlar Bizim Baş Tacımız

Esenler Belediyesi, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle geçmişimizin şahidi geleceğimizinse ışık kaynağı olan büyüklerimizi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de yalnız bırakmadı ve onları Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde kahvaltıda buluşturdu.

Esenler Belediyesi, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle geçmişimizin şahidi geleceğimizinse ışık kaynağı olan büyüklerimizi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de yalnız bırakmadı ve onları Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde kahvaltıda buluşturdu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü münasebetiyle ilçede bulunan yaşlıları düzenledikleri bir kahvaltıyla bir araya getirdi. “Kimsesizlerin Kimi” ve “Yalnız Değilsiniz” projeleriyle geçmişin mimarı, geleceğin ışık kaynağı olan yaşlılarımıza yönelik çalışmalar yapan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, özel günlerde de yaşlılarımızı yalnız bırakmıyor.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde bir kahvaltı düzenleyerek onların gönüllerini fethetti. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi Kütük Ev’de düzenlenen yemeğe; Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat’la çok sayıda Esenlerli yaşlı vatandaşımız katıldı.

Hayattan edindikleri deneyimleri, yüzlerindeki her bir çizgi ve gözlerindeki derin bakışlarla perçinleyen Esenlerli yaşlılar için düzenlenen kahvaltıda konuşan Genel Koordinatör Mehmet Çelik, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun anlamlı günde Esenlerli büyüklerle birlikte olmayı çok arzu ettiğini ancak yoğun çalışma temposundan dolayı gelemediğini söyleyerek, “Sizlere başkanımızın selamını getirdim. Sizler bizim tecrübe abidelerimizsiniz. Sizlerin görüş, düşünce ve tecrübeleri bizim için her zaman önemlidir” dedi.

Çelik’in konuşmasının ardından söz alan AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ise, Dünya Yaşlılar Günü’nde hepsi önemli birer değer olan yaşlılarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Her zaman sizlerle birlikte olmaya gayret ediyoruz. Sizin yüzünüz güldüğü zaman bizim de yüzümüz gülüyor, mutlu oluyoruz. Bizi gülümsemenizden mahrum etmeyin” şeklinde konuştu.

Oldukça samimi ve keyifli bir ortamda edilen kahvaltının ardından birbirleriyle hasret gidererek çaylarını yudumlayan yaşlılar, daha sonra belediye tarafından tahsis edilen araçlarla evlerine bırakıldı.

Diğer Haberler