Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Mayıs 2014

ABONE OL

Önder Nesiller Yetişsin

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği "2014 Koordinatörler Çalıştayı"nda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bu toprakları satmayacak, birilerine peşkeş çekmeyecek ve gerçekten milletin önünde önder olacak nesiller yetişsin istiyoruz" şeklinde konuştu.

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin düzenlediği “2014 Koordinatörler Çalıştayı”nda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu toprakları satmayacak, birilerine peşkeş çekmeyecek ve gerçekten milletin önünde önder olacak nesiller yetişsin istiyoruz” şeklinde konuştu.

Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği, “2014 Koordinatörler Çalıştayı”nı Esenler’de düzenledi. Esenler’deki bir otelde gerçekleştirilen Çalıştaya, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Önder Dernek Başkanı Dr. Hüseyin Korkut, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, ESKON Genel Müdürü Abdulkadir Şengör ve Türkiye genelindeki 200 imam hatip liseleri mezunları ve mensupları katıldı.

İMAM HATİP YERLEŞKESİ MÜJDESİ!

Çalıştayda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de 4 yıl önce 1 tane imam hatip lisesinin olmadığını belirterek, “Şu anda 4 tane imam hatip lisemiz var. Nene Hatun Mahallesi’nde yapımı devam eden dev İmam Hatip Kompleksi ‘nin birinci etabı bitti. Kemer Mahallesi’nde de ikinci imam hatip lisesini yapacağız. Türkiye’nin en güzel imam hatip lisesi olsun istiyoruz. Birisinin niceliği fazla birisinin niteliği fazla olsun istiyoruz. Çok önemli bir imam hatip yerleşkesi şeklinde yapmak ve bunu hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

ÖNDER NESİLLER YETİŞSİN

Toplumun öncü neslin yetişmesinde herkesin üzerine düşen neyse yapması gerektiğine dikkat çeken Başkan Göksu, “Ben okuduğum okulumun temelinde çalışmıştım. Bugün okulların sorumluluğunu devlet üstlenmiş durumda. Biz Önder’den bir şey istiyoruz, biz imam hatip okullarını yaparken, içine gelecek çocuklarımızın dava idraki ile yetişmesini istiyoruz. Bu toprakları satmayacak, birilerine peşkeş çekmeyecek ve gerçekten milletin önünde önder olacak nesiller yetişsin istiyoruz” dedi.

KUMPASLARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

İmam hatiplilere düşen görevin geri adım atmadan hep ileri gitmek olduğunu belirten Göksu,”Bize her zaman ve her zeminde zaferi müjdeleyen Cenab-ı Hak, bize geri adım attırmayacaktır inşallah. Bunu hep birlikte yapacağız. Kimimiz Önder’de, kimimiz başka bürokrasilerde çalışarak, farklı rüzgarlarda tek bir rüzgar olup; aynı Allah’ın kulu aynı dağın yeli olarak, bu topraklarda kumpaslara müsaade etmeyeceğiz. Bu toplantının da yeni gelecek neslimize müjdeler verecek bir toplantı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler