Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mayıs 2015

ABONE OL

Önceliğimiz İnsan Yetiştirmek Olmalı

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen "Tarihe Yolculuk" programının bu haftaki konuğu Yavuz Bahadıroğlu oldu. Bahadıroğlu, yeni bir çağ açmak için insan yetiştirmemiz gerektiğini söyledi.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Tarihe Yolculuk” programının bu haftaki konuğu Yavuz Bahadıroğlu oldu. Bahadıroğlu, yeni bir çağ açmak için insan yetiştirmemiz gerektiğini söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Tarihe Yolculuk” programına konuk olan Yavuz Bahadıroğlu, konuşmasında insan yetiştirmenin önemine değindi.

BOŞ ŞEYLER PEŞİNDE KOŞMAMALIYIZ

Günümüz Türkiye’sinde insan değerinin para ile ölçüldüğünü ve âlime yeteri kadar değer verilmediğini belirten Bahadıroğlu, Türkiye’de 90 yıldır şiş kebap, lokumla övünmeye çalışmanın yanlış olduğunu savundu. Bahadıroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de 90 yıldır, yetiştirdiğimiz âlimlerden ziyade, şiş kebap ve lokumla övündük. Dünyanın her yerinde et yedirme işlevine kalkıştık. Zaten ABD dünyanın en ilkel kabilelerine et yedirebilme gücüne sahip. Boş şeyler peşinde koşmamalıyız. İnsan yetiştirme çabamız olmalı. Fatih Sultan Mehmet gibi mesela. Fatih Sultan Mehmet bir ferman çıkarıyor. Ve fermanda: ‘Allah’ın soracağı soruları kullara sormayın; siz devlet olarak aç mısınız, tok musunuz, yöneticiler size zulmediyor mu? diye sorun’ yazıyor”.

Bugün insan yetiştiremiyoruz diyen Yavuz Bahadıroğlu, yeni bir çağı; kılıçla, silahla, tüfekle değil ancak insan yetiştirmekle açabileceğimizi söyledi.

EN BÜYÜK GÖREV ÖĞRETMENLERİN

Âlimin değerini bilmenin ilk yolunun insan değeri bilmekten geçtiğini belirten Bahadıroğlu, özellikle öğretmenlere bu konuda çok iş düştüğünü söyledi. Yavuz Bahadıroğlu, insanın her şeyden önce kendisine değer vermesi gerektiğini, kendisine değer veren bireyin çevresindeki insanlara da değer vermeyi öğreneceğini savundu.

Diğer Haberler