Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Şubat 2018

ABONE OL

On Binler Mehmetçik İçin Duada Buluştu

Esenler'de on binlerce vatandaş, Cuma namazı sonrasında Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin'de hayatını kaybeden şehitlerimiz ve teröristlere mücadele eden Mehmetçik için duada buluştu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye'nin 81 milyon ile Afrin'de olduğunu söyledi.

Esenler’de on binlerce vatandaş, Cuma namazı sonrasında Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de hayatını kaybeden şehitlerimiz ve teröristlere mücadele eden Mehmetçik için duada buluştu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Türkiye’nin 81 milyon ile Afrin’de olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’de terör örgütlerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı’na destek her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor. Esenler Belediyesi, Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Sivil Toplum Platformu ile birlikte harekat kapsamında hayatlarını kaybeden şehitlerimizin ruhu ve ordumuzun harekâtı başarıyla tamamlayabilmesi için dua buluşması düzenledi. Cuma namazı sonrası bir araya gelen on binlerce Esenlerli, ellerini semaya açarak şehitlerimiz ve harekâta katılan Mehmetçikler için hep birlikte dua ettiler.

ESENLER MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK OLDU

Dörtyol Meydanı’ndaki anlamlı buluşmaya; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran’ın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler de katıldı. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar tek yürek olan Esenlerliler, ellerinde Türk bayraklarının yanı sıra “Esenler’den Afrin’e selam olsun”,”Kalbimiz Afrin’de Dualarımız Mehmetçikle”, “Vatan Sana Canım Feda” pankartları ile Mehmetçiğe destek verdi. On binlerin, tekbir ve “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarıyla başlayan program, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

SINIRIMIZI TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ

Dua buluşmasında ilk sözü alan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, İslam coğrafyasının Arap Baharı ile birlikte emperyalist güçlerin saldırısına uğradığına dikkat çekerek, “15 Temmuz’da hain FETÖ eliyle ülkemizi işgal etmek istediler ama başaramadılar. Bizi kuşatmak istiyorlar ama bunu da başaramayacaklar. Afrin’den başlayarak sınır boyunu teröristlerden temizleyeceğiz” şeklinde konuştu.

81 MİLYON AFRİN’DEYİZ

Dörtyol Meydanı’nı dolduran on binlere hitap eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’den tüm dünyaya “81 milyon Afrin’deyiz” mesajı verdiklerini söyledi. “Türkiye olarak, vatan nedir, millet nedir çok iyi bilen bir ecdadın çocuklarıyız” diyen Başkan Göksu, “Tarih yeniden tekerrür etti. Dün yedi düvelle savaşan milletimiz, bugün 70 milletle savaşmaya başladı. Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, 70 değil, 170 de olsanız, topunuz da gelseniz, gideceğiniz yer tarihin çöplüğü olacaktır Allah’ın izniyle. Biz, vatanı terk edip kaçacak satılmış ruhlular değiliz. Biz, şehadeti her şeyin üzerinde gören bir milletin, bir inancın çocuklarıyız” dedi.

BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZSİNİZ

Esenlerlilerin Afrin’e gitmeye hazır olduklarını göstermek için bir araya geldiğini vurgulayan Başkan Göksu, “Biz, ancak secdede eğiliriz. Bizi yolumuzdan da döndüremezsiniz. Bunu herkes böyle bilsin. 7’den 70’e Afrin’deyiz, Afrin’de olmaya devam edeceğiz. Karabüklü şehidimizin annesine yazdığı mektupta söylediği gibi; bu savaş, hilalle haçın, hakla batılın savaşı” şeklinde konuştu.

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin de, Türk Ordusu’nun Afrin’de barışı getirmek ve sınırlarımızı korumak için operasyon yaptığını söyledi. Protokol konuşmalarının ardından söz alan ESEV Koordinatörü Abdülbaki Kömür ise, Esenlerli çocukların Afrin’deki askerlerimize yazdığı mektuplardan kesitler okudu.

On binlerin katıldığı dua buluşması, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’ın şehitlerimiz ve ordumuzun muzafferiyeti için yaptırdığı ve hep bir ağızdan “amin” denilen dua ile son buldu.

Diğer Haberler