Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mayıs 2021

ABONE OL

ÖMER DÖNGELOĞLU ESENLER’DE ANILDI

İlahiyatçı- yazar Ömer Döngeloğlu, vefatının 1. yılında Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ömer Döngeloğlu Hocamızı Anma ve Vefa Günü’ programı ile anıldı.

Geçtiğimiz yıl Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden ve İslam dinini anlatmak için televizyonlarda yaptığı dini programlarla tanınan İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, vefatının 1. yılında Esenler’de yapılan programla anıldı. Programa, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi imamı Bünyamin Topçuoğlu, Ömer Döngeloğlu’nun oğlu Muhammed Döngeloğlu, Dursun Ali Erzincanlı ve Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz katıldı. Ayrıca Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da programa çevrim içi olarak katıldı. Program, Şehir Ekranı TV üzerinden canlı olarak izleyiciyle buluştu.

 

EVİMİZİN NEŞESİYDİ

 

Ömer Döngeloğlu’nun oğlu Muhammed Döngeloğlu, babasının en çok fedakâr yönünü sevdiğini söyleyerek, “Babam evde hep şaka yapan, bizi neşelendirmeye çalışan biriydi. Bir gün gece geç geldiğinde kız kardeşimin odasına gitti ve şunu dedi, ‘Ben bu ümmetin çocukları için kendi çocuklarımı ihmal ettim ama bunun için hiç pişman olmadım.’ diye konuştu.

 

HASRET BİTMİYOR

 

Programa katılan Dursun Ali Erzincanlı, “Hasret ve muhabbet zamanla bitmiyor. Bir yıl sonra bugün Ömer Döngeloğlu hocam hala hayatta gibi. Evladı Muhammed Döngeloğlu’na baktığımda Ömer hocamı hatırlıyorum. Evlat babanın sırrı derler. Hocamızın yokluğunu evladıyla dolduruyoruz. Hocamızın toprağın üstündeki hatıraları toprağın altındakinden daha büyük. Ömer hocamızla mutlaka bir yerde buluşacağız. Ömer hoca yer ve zaman ayırt etmeden her programa katılırdı. Allah, Ömer hocamıza insanları toparlayabilecek ve kendini saatlerce dinlettirebilecek tesir lütfetmiş” şeklinde konuştu.

 

HEPİMİZDE BİR İZ BIRAKTI

 

Ömer Döngeloğlu ile her yıl bir program yaptıklarını belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Hocamız, Tokat’a geldiğinde sadece birkaç saat dinlenir, hemen sıla-ı rahim yapardı. Tokat’taki dostlarını gezer, bizi ziyaret ederdi. Programı her zaman çok yoğundu. Bu din için gerçekten çok çalışan bir insandı. Ömer hocamız, dualarımda her zaman yer alır, o hepimizde bir iz bıraktı. Tokat, hocamızın vefatını duyunca çok üzüldü ve herkes dualar ederek hatimler yaptı” ifadelerini kullandı.

 

DARGINLARI BARIŞTIRIRDI

 

Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ise Ömer Döngeloğlu’nun insanlar arasında birleştirici bir gücü olduğunu belirterek, “Hocamız, Tokat’ta dargınları barıştırırdı, işlerinin yoğunluğunda dahi beni arar, bana dua ettiğini söylerdi. 15 yıl birlikte çalıştık. Birçok hatıralarımız var. O’nun yeri gerçekten doldurulamaz. Biz ondan razıydık, Allah da O’ndan razı olsun” dedi.

 

YAPACAK ÇOK İŞİ VARDI

 

Etkinliğe katılan Bünyamin Topçu ise, “Ömer hocamın yapacağı çok işler vardı. Çok vefalı bir insandı. Küçük büyük ayırt etmez her programlara katılırdı. Hocamla çok okul programlarına katıldık. Sohbetleri çok güzeldi. Ömer hocanın genel kültürü çok iyiydi. Her konuyla alakalı söyleyeceği bir şeyler vardı. Hoş sohbetiyle insanları küçük gezintilere çıkarırdı” ifadelerini kullandı.

 

Program, Dursun Ali Erzincanlı’nın seslendirdiği ‘40 Yaşındasın’ şiirinin ardından, Bünyamin Topçuoğlu’nun yapmış olduğu dualarla sona erdi.

Diğer Haberler