Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Şubat 2016

ABONE OL

Okulların Satranç Mücadelesi

Esenler'de eğitim gören 150 öğrenci, "Okullar Arası Satranç Turnuvası"nda mücadele etti. Dereceye girenler, kupa ve madalyaya uzandılar.

Esenler’de eğitim gören 150 öğrenci, “Okullar Arası Satranç Turnuvası”nda mücadele etti. Dereceye girenler, kupa ve madalyaya uzandılar.

“Spor ile Hayata İlk Adım” projesi kapsamında düzenlenen satranç turnuvası ile çocukların küçük yaşta spora ilgilerinin arttırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esenler Spor Kompleksi ve Yüzme Havuzu’nda “Okullar Arası Satranç Turnuvası” düzenlendi.

KUPAYA UZANDILAR

Turnuvada Esenler’de eğitim gören, 9-16 yaş grubundan toplam 150 sporcu kıyasıya yarıştı. Rakipleri karşısında başarı elde etmek isteyen tüm öğrenciler, zorlu mücadeleler verdi. Rakiplerini bir bir eleyenler çeyrek final, yarı final ve final heyecanı yaşadılar. Turnuvada aileleri de çocuklarını yalnız bırakmadı ve heyecanlarına ortak oldular. “Okullar Arası Satranç Turnuvası”nın sonunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarının yanı sıra çeşitli hediyeler de verildi.

Turnuva sonunda şampiyon ve üçüncü Yunus Emre İlkokulu’ndan, ikinciler ise Ayvalıdere İlkoukulu ve Kemer İlkokulu’ndan çıktı.

Diğer Haberler