Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Kasım 2012

ABONE OL

Öğretmenlere Coşkulu Kutlama

Esenler Belediyesi tarafından öğretmenlere özel düzenlenen programda, ilçede hizmet veren öğretmenler unutamayacakları bir gece yaşadılar. Gecede sahne alan Türk Sanat Müziği sanatçısı Zekai Tunca da söylediği şarkılarla tüm öğretmenlere coşku dolu dakikalar yaşattı.

Esenler Belediyesi tarafından öğretmenlere özel düzenlenen programda, ilçede hizmet veren öğretmenler unutamayacakları bir gece yaşadılar.  Gecede sahne alan Türk Sanat Müziği sanatçısı Zekai Tunca da söylediği şarkılarla tüm öğretmenlere coşku dolu dakikalar yaşattı.

Esenler Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde ilçede hizmet veren öğretmenlere özel bir program düzenledi. Türk Sanat Müziği’nin sevilen ismi Zekai Tunca, şarkılarını öğretmenler için seslendirdi. Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen program, Yıldız Teknik Üniversitesi Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Programa; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dil ve Edebiyat Derneği (DED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan,  İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ve çok sayıda öğretmen katıldı. İlçedeki tüm öğretmenlerin katıldığı bir akşam yemeğiyle başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti.  İlk olarak mikrofona gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, öğretmenlerin gökyüzündeki yıldızlar gibi olduğunu söyleyerek yıldızlar nasıl karanlıkta yol gösteriyorlarsa, öğretmenlerin de gelecek nesillere rehberlik ettiklerini belirtti. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlik mesleğine verdiği önemi anlatarak konuşmasına devam eden Ercan, “Atatürk, öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutlu olduğunu söylemiştir” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZ ŞEHRİN MANEVİ DEĞERLERİ

Ercan’dan sonra konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler’in maarif ordusuyla aynı sofrada, aynı ekmeği paylaşmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.  Esenler’in eğitim ve kültür altyapısında çok büyük mesafeler kat ettiklerini belirten Göksu, önümüzdeki yıl sonu itibariyle altyapıyı bitirmiş olacaklarını kaydetti.  İstanbul’da metrekareye en fazla insanın düştüğü Esenler’de öğretmen olmanın ve yeni nesiller yetiştiren öğretmenlerin çok önemli bir görev üstlendiklerini ifade eden Göksu, “Bir şehrin iki tane mimarı vardır. Bir fiziki mimarı, bir de manevi mimarı vardır. Bu şehrin manevi mimarları sizlersiniz” dedi. İnsanların hayatta en kıymet verdikleri, hayatlarını feda ettikleri çocuklarını öğretmenlere emanet ettiklerini vurgulayan Göksu, “Bu emanetin sahipleri olarak bizlere düşen çok önemli görevler olduğunu düşünüyorum. O çocuklara gelecek tahayyülü vermelisiniz. Eğer çocuklara gelecek tahayyülü vermezseniz, o çocuklara karşı haksızlık yapmış olursunuz.” diye konuştu.

BİZE YOL ARKADAŞI OLUN

Esenler’de hayata geçen çalışmalar hakkında bilgi vererek konuşmasına devam eden Göksu, özellikle Kentsel Dönüşüm Projelerine dikkat çekerek, kentsel dönüşüm konusunda öğretmenlere de büyük görevler düştüğünü kaydetti. “Bu ilçenin kendi içinde dönüşümünde bize yol arkadaşlığı yapmalısınız” diyen Göksu, “Bu şehir, tarihi yönüyle, gizemiyle, kültürüyle ve bünyesinde misafir ettiği her insana şehirli olduğunu öğretmesi gerekir” dedi. Son olarak tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayan Göksu, büyük alkışlar ile konuşmasını bitirdi.

SANATKÂRLARIN SANATKÂRI ÖĞRETMENLER

Göksu’dan sonra konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Dil ve Edebiyat Derneği (DED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, öğretmenlerle kendisini bir araya getiren Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Sanatkârların sanatkârları tartışmasız öğretmenlerdir” diyen Erdem, “Bu toplumda büyük dehalar, sanatkârlar varsa kesinlikle bunun arkasında öğretmenler vardır” dedi. Son yıllarda ülkemizdeki gelişmelerle beraber en büyük sermayenin insanlar olduğunu söyleyen Erdem, “Sizlerin yetiştirdiği o dinamik genç nesil, Türkiye’yi bir yerden bir yere taşıyor ve dünya sizin eserlerinizle gurur duyuyor” dedi. Öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu ifade eden Erdem, “ Bizim değerlerimizde annenin, babanın ve öğretmenlerin değeri büyüktür. Peygamber efendimiz ‘ben öğretmen olarak görevlendirildim’ diyor. Böyle kutsal bir mesleği gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

ZEKAİ TUNCA, ÖĞRETMENLER İÇİN SÖYLEDİ

Erdem’in konuşmasından sonra konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da öğretmenler bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Göksu, programa katılan öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim etti. Öğretmenler Gecesi, Türk Sanat Müziği’nin sevilen ismi sanatçı Zekai Tunca’nın konseri ile devam etti. Konser öğretmenler tarafından büyük beğeni topladı. Zekai Tunca’nın şarkılarına eşlik eden öğretmenler, doyasıya eğlendiler. Konser sonrasında plaket töreni gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan, Esenler Kaymakamı Madenoğlu ve Belediye Başkanı Göksu’ya plâket takdim etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem de sanatçı Zekai Tunca’ya imzaladığı “Bizim ki Türkçe Sevdası” adlı kitabını hediye etti. Program, ilçedeki müzik öğretmenleri korosunun sahne almasının ardından sonra erdi.

 

 

 

 

Diğer Haberler