Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Kasım 2015

ABONE OL

Öğretmenler Yemekte Buluştu

Esenler'de görev yapan öğretmenler, Esenler Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlediği yemekli programda bir araya geldi.

Esenler’de görev yapan öğretmenler, Esenler Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlediği yemekli programda bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçede görev yapan öğretmenler için yemekli program düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ve ilçede görev yapan okul müdürleri, öğretmenler ve aileleriyle birlikte yaklaşık bin kişi katıldı.

MADDİ BEDELİ YOK

Programda ilk konuşmayı yapan Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, “Mukaddes öğretmenlik, karşılığında maddi bedeli olmayan yüce bir meslektir.Öğrencilere arkadaş gibi yakın, anne baba gibi şefkatli olun. Selamınızı kimseden esirgemeyin” diye konuştu.

EMANETİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, öğretmenlerin vatana, millete hayırlı nesiller yetiştirmesini temenni ettiğini söyleyerek, “Bizim üzerimize emanet olan çocuklarımızın emanetine sahip çıkalım. Öğretmenlerimiz, mesleğimizi en iyi şekilde yaparak, gök kubbede hoş bir seda bıraksınlar inşallah. Umarım tüm öğretmenlerimiz iz bırakan ve adı unutulmayan öğretmenler olurlar” şeklinde konuştu.

HER EVE GİREN BİR MESLEK

Programda konuşan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise, ülkenin kalkınmasında eğitimin çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “Öğretmenler kendi bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktarırlar ve bir toplumun kılcal damarlarına kadar inebilirler. Hane hane her eve giren tek meslek; öğretmenliktir” dedi. Program, hep birlikte yenilen yemeğin ardından sona erdi.

Diğer Haberler