Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Aralık 2016

ABONE OL

Öğretmenler Ömer Halisdemir’e Gittiler

Esenler'de görev yapan öğretmenler, şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrini ziyaret ettiler. Öğretmenler, 15 Temmuz'da bombalanan Beştepe Millet Camii önündeki alanda verilen vatan mücadelesinin izlerine yerinde şahitlik ettiler.

Esenler’de görev yapan öğretmenler, şehit Ömer Halisdemir’in Niğde’deki kabrini ziyaret ettiler. Öğretmenler, 15 Temmuz’da bombalanan Beştepe Millet Camii önündeki alanda verilen vatan mücadelesinin izlerine yerinde şahitlik ettiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği “Bir Kitap Bir Dünya” projesinde gönüllü olarak görev alan öğretmenler, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içindeki Beştepe Millet Camii’niziyaret ettiler. Camide öğle namazını kılan öğretmenler ardından caminin mimarisini ve cami duvarlarına işlenmiş hüsn-i hat yazıları, devlet, adalet, hak ve doğruluk konularını içeren ayetleri de okudular. Külliye içindeki camide hatıra fotoğrafları da çektiren öğretmenler, Millet Camii’ne hayran kaldıklarını belirttiler.

MİLLET CAMİİ ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

Esenler’de görev yapan öğretmenler, Beştepe Millet Camii’niziyaretlerinin ardından, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi cami girişine havadan atılan bombaların izlerini de incelediler. Şehitler ve gazilerin olduğu alanda verilen vatan mücadelesinin izlerini yerinde gören öğretmenler, şehitler için hep birlikte dualar ettiler. Öğretmenler, Beştepe Millet Camii’ne giderken, darbe girişiminde savaş uçakları ve helikopterlerin saldırısına uğrayan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü de yerinde gördüler.

KABRİ BAŞINDA ÖMER HALİSDEMİR’E DUALAR

Esenler’in öğretmenleri, 15 Temmuz gecesi darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit olan Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrini de ziyaret ettiler. Öğretmenler, şehitÖmer Halisdemir’in kabrini ziyaret ederek, Kur’an-ı Kerim okuyup dualar ettiler. Vatan sevdalısı Ömer Halisdemir’in öğrencilere ders olarak anlatılması gerektiğini belirten öğretmenler, “Vatanı uğruna canını feda eden kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etmek bize nasip oldu. Hem bizim hem de öğrencilerimizin O’ndan öğreneceğimiz çok şey var. Gelecek nesillerin Ömer Halisdemir’i tanıması için öncelikle biz öğretmenlerin kendisini iyi anlamamız ve anlatmamız gerekiyor. Allah herkese O’nunki gibi onurlu bir ölüm nasip etsin” diye konuştular.

Diğer Haberler