Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Kasım 2014

ABONE OL

Öğretmenler Hülya Polat’la Coştu

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Esenler'de görev yapan öğretmenler önce yemekte bir araya geldi, ardından da Karadeniz'in sevilen sesi Hülya Polat'ın verdiği konserle eğlenceli bir gece geçirdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Esenler’de görev yapan öğretmenler önce yemekte bir araya geldi, ardından da Karadeniz’in sevilen sesi Hülya Polat’ın verdiği konserle eğlenceli bir gece geçirdi.

Esenler Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda eğitim veren tüm öğretmenler için önce yemek ardından da bir konser organizasyonu düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen akşam yemeğinin ardından öğretmenler Karadeniz’in sevilen sesi Hülya Polat’ın verdiği konserle müzik ve eğlence dolu bir gece geçirdi.

SOHBET ETTİLER

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye meclis üyeleri, Milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı yemek tam bir kaynaşma havasında geçti. Öğretmenler yemekte birbirleriyle sohbet etme fırsatı yakaladılar.

HEDEF İSTANBUL ORTALAMASI

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul’un en güzel kültür merkezlerinden biri olan Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğretmenlerle buluşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Esenler’de eğitim alanında önemli işlere imza attıklarını söyleyen Başkan Göksu, göreve geldiklerinde Esenler’in derslik başına en fazla öğrenci düşen ilçeler sıralamasında birinci sırada olduğunu, yapılan yeni derslik çalışmaları ile şimdi dördüncü sırada olduklarını belirtti. Başkan Göksu hedeflerinin İstanbul ortalamasını yakalamak olduğunu ve yeni yapılacak dersliklerle bu hedefe ulaşacaklarını söyledi.

SAYGIYLA ANILIN

Yemek sırasında öğretmenlerden bir de isteği olduğunu dile getiren Göksu, “Öğretmenlik çok kutsal bir görevdir. En fazla saygı duyulan mesleklerden biridir. Sizler öğrencilerinizin kalbinde öyle bir yer edinin ki asla sizi unutamasınlar. Onların kalplerine dokunun. Öğrencilerinizle iletişiminiz çok iyi olsun. Onların isminizi duyunca saygıyla anacağı, unutamayacağı öğretmenleri olun” şeklinde konuştu.

ESENLER’İN BAŞARISI İÇİN

Esenler’i eğitim ve öğretim alanında çok daha iyi yerlere getirmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal’da bu çalışmaların faydasını öğretmenlerin yapacağı başarılı çalışmalar ve yetiştirdikleri öğrenciler sayesinde alacaklarını ifade etti.

ONLAR DA ÖĞRETMENDİ

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, 3 bin 200 kişilik öğretmen kadrosu ile Esenler’de eğitim ve öğretim alanında büyük hizmet verdiklerini dile getirdi. Ercan, “Eğitim ve öğretimin olmazsa olmazı siz öğretmenlersiniz. Öğretmenlik çok kutsal bir meslektir, Peygamber Efendimiz de bir öğretmendi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te. Bu mesleğin önemini çok iyi bilerek daha fazla çalışmalı ve ülkemize yararlı güzel insanlar yetiştirmeliyiz” dedi.

HÜLYA POLAT’LA COŞTULAR

Yemeğin ardından öğretmenler hep birlikte etkinlik salonuna geçti. Öğretmenler Günü kutlamaları burada tüm coşkusuyla devam etti. Karadeniz’in sevilen sesi ünlü sanatçı Hülya Polat, söylediği türkülerle öğretmenlere müzik ziyafeti sundu. Öğretmenler de, Polat’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler