Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ekim 2013

ABONE OL

Öğrencilerle Sağlık Buluşmaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Esenler Belediyesi'nce Esenler'deki okullarda"Sağlık Buluşmaları" adı altında düzenlenen seminerlerle öğrenciler, sağlıklı yaşamın ip uçlarını uzmanlarından öğreniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi ve Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğinde, Esenler’deki okullarda öğrencilere “Sağlık Buluşmaları” adı altında bir dizi seminer veriliyor. İlçedeki çeşitli okullarda, her ay alanında uzman doktorlar tarafından verilecek seminerlerin ilki, Atışalanı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Bulaşıcı hastalıkların bulaşma yolları ve alınacak tedbirler hakkında bilgilerin verildiği ilk seminerde İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi Sağlık Eğitimi Uzmanı Filiz Seydiler, öğrencilere kişisel temizlik kurallarına uymalarını tavsiye ederek konuşmasına başladı. Seydiler, “Bulaşıcı hastalıkların temelinde mikroplar yatıyor. Dolayısıyla temizliğimize, özellikle de el temizliğimize çok özen göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Seydiler ayrıca, besin zehirlenmeleri, tifo, hepatit A, bağırsak parazitleri, ağız yoluyla bulaşan hastalıklardan korunma yöntemleri, hava yoluyla bulaşan hastalıklar, el yıkama yöntemleri ve kişisel temizlik kuralları gibi konularda da öğrencileri bilgilendirdi.

Diğer Haberler