Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Kasım 2011

ABONE OL

Öğrencilerin sergi ziyareti

ESEV’li öğrenciler dünyaca ünlü Fransız sanatçı Sophie Calle’in “Son kez İlk kez” sergisini ziyaret etti.

ESEV’li öğrenciler dünyaca ünlü Fransız sanatçı Sophie Calle’in  “Son kez İlk kez” sergisini ziyaret etti.

Esenler Sanat Evi (ESEV)  resim atölyesi öğrencileri,  hayatlarında hiç denizi görmemiş Esenlerli çocukların fotoğraflarının yer aldığı dünyaca ünlü Fransız sanatçı Sophie Calle’in Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki “Son kez, İlk kez” sergisini ziyaret etti. Görmek duyusunun başrolde olduğu sergiyi karış karış gezen öğrenciler,  sergiye hayran kaldı. Esenler Belediyesi’ne ait servis araçlarıyla müzeye götürülen öğrenciler, sergiyi rehber öğretmenleri eşliğinde gezdi. “Gezelim, görelim, öğrenelim” konsepti çerçevesinde gerçekleşen programda öğrenciler,  sanatçı Sophie Calle’in 3 bölümden oluşan sergisini merak dolu bakışlarla gezdi.

Sergide;  görme engelli kişilerin “gördükleri” son anın yanı sıra Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği Boğaz’a Merhaba projesi kapsamında Esenler’de yaşayıp denizi görmemiş insanların fotoğraflarını yakından inceleyen öğrenciler,  hem yeni şeyler öğrendi hem de arkadaşlarıyla beraber keyifli vakit geçirdi.

Sergiyi gezdikten sonra Sakıp Sabancı Müzesi’nde açılan Kolaj hikayeler isimli çocuk atölyesi de hep birlikte kolaj çalışması yapan öğrenciler, hafızalarına yerleşen anıları yerlerinden çıkaracak, o anılara dair imgeleri aradılar.  Bu anıları en iyi anlatan görüntüleri seçecek, o görüntüleri en iyi ifade eden cümlelerle öyküleştirdiler.

 

Diğer Haberler