Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ocak 2012

ABONE OL

Öğrencilerin karne sevinci

Çalan son zille öğrenciler, 15 günlük yarıyıl tatiline “merhaba” dedi. İlköğretim ve ortaöğretim okullarının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Esenlerli öğrenciler de heyecanla bekledikleri karnelerine kavuştu.

Çalan son zille öğrenciler, 15 günlük yarıyıl tatiline “merhaba”  dedi. İlköğretim ve ortaöğretim okullarının yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Esenlerli öğrenciler de heyecanla bekledikleri karnelerine kavuştu.

Türkiye genelinde ilköğretim ve ortaöğretimde eğitim öğretim gören yaklaşık 17 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Esenler’de de karne coşkusu yaşandı.  2011- 2012 eğitim – öğretim yılının 1. yarıyılının tamamlanması nedeniyle Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halim Karakaya, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, ilçedeki okulların müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan Esenler Milli Eğitim Müdürü Halim Karakaya, öğrencilere ve velilere tavsiyelerde bulunarak, yarı yıl tatilinde hem öğrencilerin, hem de velilerin durum değerlendirmesi yapmalarını söyledi.

Öğrencilerin 15 günlük tatili çok verimli bir şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Karakaya, “Kitaplar okuyun, eksikliklerinizi gidermeye gayret gösterin” dedi.

Çocuklarınıza 15 günü zehir etmeyinKarakaya’nın ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da hem buruk hem de mutluluk verici bir gün yaşadıklarını belirtti. Eğitim hayatında başarılı bir yarıyılı geride bıraktıklarını kaydeden Madenoğlu,  anne ve babaların başarılı ya da başarısız diye çocuklarını ayırmamalarını, başarılı olanların şartlandırmamak kaydıyla ödüllendirebileceklerini söyledi.

Karnelerinde zayıf olan öğrencilere baskı yapılmaması yönünde uyarılarda da bulunan Madenoğlu, “Onlara 15 günü zehir etmeyelim. Hep birlikte başarısızlığın sebeplerini belirleyip ortadan kaldırılması için gayret edilmeli” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Madenoğlu okul birincisine karnesini ve ödülünü verirken; Milli Eğitim Müdürü Karakaya ve İlçe Emniyet Müdürü Şahin de okul ikincisi ve üçüncüsüne karnelerini vererek tebrik etti. Tören, öğrencilerin okudukları şiirler, şarkılar ve halk oyunları ekibinin muhteşem gösterilerinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler