Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Şubat 2018

ABONE OL

Öğrencilere ‘sevdiğin İşi Yap’ Tavsiyesi

"Tecrübe Paylaşımı" seminerinde lise öğrencilerine kariyer planlamasına dair tavsiyelerde bulunan genç yazar Mustafa Açıkgöz, "Sevdiğiniz işin peşinden koşun, hayallerinizi gerçekleştirmek için asla geç değil, pes etmeyin" dedi.

“Tecrübe Paylaşımı” seminerinde lise öğrencilerine kariyer planlamasına dair tavsiyelerde bulunan genç yazar Mustafa Açıkgöz, “Sevdiğiniz işin peşinden koşun, hayallerinizi gerçekleştirmek için asla geç değil, pes etmeyin” dedi.

Genç yazar Mustafa Açıkgöz, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Şehir Düşünce Merkezi’nin düzenlediği “Tecrübe Paylaşımı” seminerleri kapsamında İbrahim Turhan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

EN İYİ OLMAYI HEDEFLEYİN

“Sevdiğin İşi Yap” isimli kitabın yazarı Mustafa Açıkgöz, lise öğrencileriyle meslek hayatına dair tecrübelerini paylaşarak yeni çıkan kitabını anlattı. Öğrencilere iş hayatı ve meslek kariyerleriyle ilgili çeşitli tavsiyeler veren Açıkgöz, kendisinin de sevdiği işi yapmak için vazgeçtiği şeyler olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“Bir ay önce yeni kitabım çıktı, kitabımın ismi “Sevdiğin İşi Yap”. Daha bir kaç ay öncesine kadar elliye yakın çalışanım vardı ama bu işimi bırakarak çocukluk hayalim olan bir işin peşinden koşuyorum. Şu anda da hayalime ulaşmış bulunmaktayım. Türkiye’deki iki yüz lisanslı futbol menajerinden birisiyim. Size tavsiyem, şehrinize gelen ve görüşme fırsatı bulduğunuz kişilerle iletişiminizi devam ettirebilmek adına kartvizitlerini alın. Mezun olduğunuz üniversitenin isminden ziyade kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz, ne kadar nitelikli eleman haline geldiğiniz önemli. Eğer akademik bir kariyer düşünmüyorsanız, diploma puanınızın çok fazla etkisi yok iş hayatınızda. Kendinize kattığınız yetkinlikler oldukça önemli, ben de bu çerçevede kendimi geliştirerek üniversiteyi bitirdikten sonra kendi işimi açtım. Futbolcu menajeri olmak için araştırmalar yaptım, kolay bir iş değildi. Ben bugün Türkiye’yi bırakın dünyadaki en büyük futbolcularla iletişim halindeyim. Lisans almak kolay değil, mülakat sürecinden geçiyorsunuz. Sektör çok zor, fazla rakibiniz var. Ben bu alanda dünyanın en iyisi olmayı hedefliyorum.”

Diğer Haberler