Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ekim 2011

ABONE OL

Öğrencilere özel seans

Her türlü salon sporunu yapmaya elverişli olan Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde her spor branşında sabahçı ve öğlenci öğrenciler için özel seanslar açıldı. Amaç, öğrencilere eğitim döneminde de spor yapma imkanı sunmak…

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi, yeni dönemde tüm sporseverlere kapılarını açtı. Futboldan Basketbola, Voleyboldan Masa tenisine,  Güreşten Uzakdoğu sporlarına kadar toplam 16 branşta hizmetin verildiği Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nden faydalanmak için  ilçede faaliyet gösteren okullarda eğitim- öğretim gören öğrenciler de harekete geçti.  Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde öğrencilerin ve velilerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser, komplekse kayıt yaptırmak isteyen öğrencileri, istedikleri spor branşlarına yönlendirerek Esenler Spor Kompleksi hakkında bilgilendirdi. Spor Kompleksini tanıtan kısa bir barkovizyon gösterisinin ardından başlayan toplantıda konuşan Spor Kompleksi Müdürü Ömer Keser,  ilçede tek yüzme havuzu olan Spor Kompleksinin, Esenler Spor Kompleksi olduğunu belirterek, Spor Kompleksinde hizmet veren branşları anlattı. Spor yapan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğunu söyleyen Keser, “Birçok velimizin kafasında çok ciddi bir yanılgı var. Çocukların herhangi bir spor branşıyla uğraşırsa, ‘acaba derslerinden geri kalır mı?’ diye endişe ediyorlar. Dünyanın her yerinde çocuklar, dersleriyle birlikte spor aktiviteleriyle uğraşıyorlar.  Geçen seneki velilerimiz de sporla uğraşan çocuklarının derslerinde daha başarılı olduklarını söylediler. Sporun öğrencilerin başarı performansında çok etkili olduğu bir gerçek” dedi.

Sabah ve öğleden sonra seansları

İlçedeki okulların Spor Kompleksi’nden faydalanmasını isteyen Keser, bu yıl bütün okullarda okuyan hem sabahçı, hem de öğlenci öğrenciler için seanslar açtıklarını söyledi. Keser, sabahçı öğrencilerin öğleden sonraki spor aktivitelerin yapıldığı seanslara, öğlenci öğrencilerin ise; sabah saatlerindeki seanslara katılabileceklerini belirtti. Sporun herkes için ortak bir dil olduğunu belirten Keser, öğrencilerin ders dışındaki boş zamanlarını televizyon veya internet yerine doğru yerlere kanalize etmeleri gerektiğine dikkat çekti. “Bizler birçok çocuğumuzun buradan faydalanmasını istiyoruz” diyen Keser, “Spor salonlarımızı ilçemizdeki okulların öğrencilerine tahsis etmek istiyoruz. Esenler’in çocukları faydalansın buradan” dedi.

Bakanlık her ay kontrol ediyor

Hayata bir adım da sporla atmak gerektiğini belirten Keser,  Spor Kompleksi’ndeki yüzme havuzu hakkında da öğrenci ve velilere bilgi vererek, yüzme havuzunun Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından her ay kontrol edildiğini ve havuzun hijyeni açısından her türlü tedbirin alındığını söyledi. İstanbul’da 700 tonluk havuz suyunu değiştiren tek Spor Salonu’nun Esenler’de olduğunu belirten Keser, “Havuzumuz hiçbir sıkıntı olmadan hizmet veriyor” dedi. Geçen yıl Yüzme Havuzu’nda 120 sporcudan oluşan yüzme yarışları yaptıklarını kaydeden Keser,  2 sporcunun Türkiye ortalamasına yakın bir başarı yakaladığını vurguladı.  Keser’in konuşmasının ardından Spor Kompleksi’nde görevli öğretmenler, tek tek tüm branşlar hakkında bilgi verdikten sonra kayıt olmak isteyen öğrencilerin müracaatlarını aldılar.

 

 

Diğer Haberler