Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Nisan 2015

ABONE OL

Öğrencilerden Övgü Dolu Naatlar

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Esenler'deki ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Naat-ı Şerif Okuma Yarışması’nda duygu yüklü anlar yaşandı. Öğrenciler performanslarıyla büyük beğeni topladılar.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında Esenler’deki ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Naat-ı Şerif Okuma Yarışması’nda duygu yüklü anlar yaşandı. Öğrenciler performanslarıyla büyük beğeni topladılar.

Esenler Belediyesi, Esenler Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilçedeki ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Naat-ı Şerif Okuma Yarışması, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Yarışmaya, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci ile veliler katıldı.

ÖĞRENCİLER NAATLARIYLA MEST ETTİ

Jüri üyeleri ve izleyiciler karşısında ezberledikleri naatları okuyan öğrenciler, en güzel naatı okumak için birbirleriyle yarıştılar. Sahnede tüm yeteneklerini sergileyen öğrenciler, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in niteliklerini öven şiirleriyle büyük beğeni topladılar.

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Öğrencilerin naatlarını okumalarını ardından jüri üyeleri, yaptıkları değerlendirme sonucu dereceye giren isimleri belirledi. Ortaokul öğrencileri arasında yapılan değerlendirme sonucunda; 125. Yıl Ortaokulu’ndan Şeymanur Baytok, Menderes Ortaokulu’ndan Beyzanur Çiçek ve Atışalanı Ortaokulu’ndan Merve Gültekin ilk üç sırada yer aldılar.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Lise öğrencileri arasında yapılan değerlendirme sonucunda ise; Turgut Reis Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Kübra Gün, Tuna Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden Muhammed Emin Kanat, Özel Devran Koleji’nden Reyhan Kekeç ve Amiral Vehbi Ziya Anadolu Lisesi’nden Enes Yılmaz dereceye giren isimler oldular.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında düzenlenen Ortaokul ve Liseler Arası Naat-ı Şerif Okuma Yarışması, ödül töreni ile son buldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Diğer Haberler