Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Nisan 2017

ABONE OL

Öğrencilerden Ezbere 40 Hadis

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında Esenler'deki tüm ilk ve orta okullar ile lise düzeyindeki 60 öğrenci, "40 Hadis-i Şerifi Ezbere Okuma" yarışmasında bir birleriyle yarıştı.

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri kapsamında Esenler’deki tüm ilk ve orta okullar ile lise düzeyindeki 60 öğrenci, “40 Hadis-i Şerifi Ezbere Okuma” yarışmasında bir birleriyle yarıştı.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği yarışmalar devam ediyor. Etkinlikler kapsamında “40 Hadis-i Şerifi Ezbere Okuma” yarışmasında Esenlerli öğrenciler kıyasıya yarıştı.

HADİSLERİ EN GÜZEL ONLAR OKUDU

İlçedeki tüm ilk ve orta okullar ile lise düzeyindeki öğrenciler, okullarında düzenlenen yarışmalarda en başarılı olup finale çıkmak için 40 hadis ezberlediler. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen finalde 60 öğrenci, çektikleri kuraya göre kendilerine yöneltilen hadisleri ezbere okudular.İlçede görevli Din Kültürü öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri, öğrencileri okudukları hadisler çerçevesinde; ses uyumu, tonlama, vurgu, üslup, jest ve mimiklere göre değerlendirdiler.

FİNAL 25 NİSAN’DA

“2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri” kapsamında ilkokuldan liseye kadar binlerce öğrencinin katıldığı yarışmaların sonuçları, 25 Nisan Salı günü düzenlenecek “Final Program”ında açıklanacak. Yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve velilere çeşitli hediyeler verilecek.

Diğer Haberler