Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Kasım 2014

ABONE OL

Öğrencilerden ‘besmele’ Hat Sergisi

Tamamı İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Besmele” konulu Hüsn-i Hat sergisi Esenler'de ziyaretçilerini ağırlıyor.

Tamamı İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Besmele” konulu Hüsn-i Hat sergisi Esenler’de ziyaretçilerini ağırlıyor.

Esenler Belediyesi Sanat Evi’nde görevli (ESEV)Hattat-Eğitmen Rüvayda Akkılıç gözetiminde hazırlanan ve tamamı İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinin eserlerinden oluşan “Besmele” konulu Hüsn-i Hat sergisi Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi Şeker Ahmet Paşa Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

Hüsn-i Hat Projesi Sergisi, gençleri kendi değerleriyle tanıştırmak ve estetik, sanat ve kültüre yatkın, ince, zarif bir duruşu olan çok yönlü bir nesil oluşturmak amacıyla hazırlandı. Proje kapsamında okullarında ve ESEV’de hat sanatıyla tanışan gençlerin kendi yaptıkları eserler Esenler’de görücüye çıktı. Birbirinden farklı eserlerin duvarları süslediği sergi, özellikle Esenlerli öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

“Besmele” konulu Hüsn-i Hat sergisi 30 Kasım Pazar gününe kadar her gün 09.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyarete açık kalacak.

Diğer Haberler