Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2016

ABONE OL

Öğrencilerden Bağlama Ziyafeti

Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, "Enstrümanların Dilinden" programında sundukları bağlama dinletisi ile kulakların pasını sildi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen “Enstrümanların Dilinden” programında Esenler Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, dinleyenlere bağlama ziyafeti sundu. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda öğrenciler, ESEV Bağlama Hocaları Ömer Çelik ve Hüseyin Yazan yönetiminde bağlamadaki hünerlerini sergilediler.

ANADOLU’NUN TÜRKÜLERİ YANKILANDI

ESEV’de eğitim alan eski ve yeni bağlama öğrencilerinin birlikte sahne aldığı programda bir yandan çalındı diğer yandan da hem solo hem de koro olarak türküler söylendi. Anadolu’nun türkülerinin Esenler’de yankılandığı konserde, öğrenciler kendilerini eğiten öğretmenleriyle birlikte aynı sahnede yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Çocuklarını dinlemeye gelen aileler de türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. Programa ESEV Genel Koordinatörü Abdülbaki Kömür ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Diğer Haberler