Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Mart 2012

ABONE OL

Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Esenler’de yaşayan yaşlı, hasta ve engellilerin her zaman yanında olan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Engelleri Birlikte Aşalım” ve “Kimsesizlerin Kimi” projeleri kapsamında ilçede eğitim öğretim gören öğrencilerle birlikte engellileri ve kimsesiz yaşlıları evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

Esenler’de yaşayan yaşlı, hasta ve engellilerin her zaman yanında olan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,   “Engelleri Birlikte Aşalım” ve “Kimsesizlerin Kimi” projeleri kapsamında ilçede eğitim öğretim gören öğrencilerle birlikte engellileri ve kimsesiz yaşlıları evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri,  Özdebir İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte ilçede yaşayan engelli çocukları ve kimsesiz yaşlıların evlerinde ziyaret etti.

İlk olarak 15 yaşındaki bedensel engelli Yunus ve Yusuf Çınarlık’ın evini ziyaret eden öğrenciler, bedensel engelli ikiz kardeşlerle yakından ilgilendi.  Konuşamasalar da yüzlerindeki tebessüm ile öğrencilerle iletişim kuran engelli kardeşler,  misafirlerinin ziyaretlerinden çok memnun oldu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Özdebir İlköğretim Okulu öğrencileri, Yunus ve Yusuf’un annesi Kebire Hanımla da sohbet ederek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Güler teyze’yi de unutulmadı

Ziyaretin ikinci durağı ise; Güler Acar’ın evi oldu. Eşini ve oğlunu kaybettikten sonra evli kızlarının yardımlarıyla hayat tutunmaya çalışan Güler teyze, öğrencileri kapıda karşıladı. Güler teyze’nin evini meraklı gözlerle gezen öğrenciler, cana yakın tavırlarıyla dikkat çeken Güler teyze ile uzun uzun sohbet ettiler. Yaşlılık maaşından başka geliri olmadığını anlatan Güler teyze,  eşini kaybettikten sonra 25 yıldır yalnız yaşadığını, 3 kızı olduğunu ancak, kendisiyle fazla ilgilenmediklerini söyledi. Her şeye rağmen hayata umutla baktığını söyleyen Güler teyzenin yaşam öyküsünden çok etkilenen öğrenciler, kendisine sorular sorarak hayat dersi çıkarmaya çalıştılar.

Ziyaretin kendisini çok memnun ettiğini ifade eden Güler teyze, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün her zaman yanında olduğunu vurgulayarak, “Onlar sayesinde ayaktayım” dedi. Ziyaretin sonunda öğrenciler Esenler  Belediyesi’nin servis araçlarına tekrar  okullarına bırakıldılar.

 

Diğer Haberler