Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Nisan 2018

ABONE OL

Öğrencilerden Aa’ya ‘teknik Gezi’

Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencileri, Anadolu Ajansı'nın kuruluş yıldönümü sebebiyle Anadolu Ajansı'na teknik bir gezi düzenledi.

Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencileri, Anadolu Ajansı’nın kuruluş yıldönümü sebebiyle Anadolu Ajansı’na teknik bir gezi düzenledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, lise öğrencilerinin mesleki bilgilerine katkı sağlamak ve öğrencilerin motivasyonunu arttırmak amacıyla “Teknik Geziler” düzenliyor. Atışalanı Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla, Anadolu Ajansı’nın İstanbul Şubesi’ne bir “Teknik Gezi” gerçekleştirildi.

Öğrenciler Arapça, Farsça, finans, pazarlama, yerel haberler ve spor servislerini gezerek, kurum ve haber merkezindeki çalışmalar hakkında bilgi edindiler. Habercilik konusunda medyanın bel kemiği işlevini gören Anadolu Ajansı’nın yurt dışındaki temsilcilikleri, habercilik ahlakı, pazarlama stratejileri ve haber yazarken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgi edindiler.

FARKLI DİLLER ÖĞRENMENİN İLK ŞARTI; İYİ TÜRKÇE

Dünyada çeşitli dillerde haber yaptıklarını ifade eden Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Abdullah Zerrar, farklı diller öğrenmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin çok iyi Türkçe bilmek olduğunu söyledi. AA çalışanlarının yakın ilgi gösterdiği öğrenciler, ziyaretin kendileri için çok faydalı olduğunu söylediler.

Diğer Haberler