Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mayıs 2012

ABONE OL

Öğrenciler Yararına Kermes

Esenler Belediye Başkanı Göksu, Kadın El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda öğrenciler yararına düzenlenen kermesin açılışını gerçekleştirdi. Göksu, kermesten sonra aynı yerde “Anne Çocuk Merkezi” ni hizmete açacaklarını söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Göksu, Kadın El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda öğrenciler yararına düzenlenen kermesin açılışını gerçekleştirdi. Göksu, kermesten sonra aynı yerde “Anne Çocuk Merkezi” ni hizmete açacaklarını söyledi.

Esenler Üçyüzlü’de hizmet veren Kadın El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda İlçedeki  öğrenci yurtları tarafından öğrenciler yararına kermes açıldı. Kermesin açılış törenine; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Müftüsü Ali Kara, AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Rumeysa Semiz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Esenler Öğrenci Yurtları Sorumlusu Ramazan Erkan, kermesin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Erkan’ın ardından konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; Esenler’de anlamlı bir programda bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek,  Kadın El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nın bir hayır için kullanılıyor olmasından dolayı kermesin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Esenler’in kendi dinamikleri içerisinde güzellikler taşıyan bir ilçe olduğunu söyleyen Göksu, Esenler’in güzelliklerinden bir tanesinin de öğrenciler ve öğrenci yurtlarının olduğunu belirtti.

ESENLER’E ANNE ÇOCUK MERKEZİ Çarşının ileride daha hayırlı bir iş için kullanılacağı müjdesini de veren Göksu, “Allah nasip ederse bu mekânı kermesten sonra yeni bir düzenleme ile anne çocuk merkezi yapıyoruz. Ne demek anne çocuk merkezi? Çocuklarımızın evlerinde oynayamayacağı oyuncakların kurulacağı ve annenin gelip çocuğu ile oyun oynayabileceği bir kapalı alana dönüştüreceğiz. Diğer taraftan da kadınlarımızın küçük kermeslerine katkı sağlayacak bu alan. Yeter ki, siz bir şey yapmak isteyin biz Esenler Belediyesi olarak bir adıma 10 adım atmaya hazırız” dedi.

Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, gençlerin yetişmesinde milli ve manevi katkıları olan öğrenci yurtlarında kalan öğrenciler yararına düzenlenen kermesin takdire değer olduğunu söyledi. Kermesten satın alınacak ufak bir ürünün bile öğrencilere büyük katkılar sağlayacağını vurgulayan Madenoğlu, herkesi kermese destek vermeye davet etti.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Göksu, beraberindeki ekiple birlikte kermesin açılış kurdelesini kestikten sonra kermesteki stantları tek tek gezdi. Göksu, gıdadan kırtasiyeye, tekstilden ev eşyalarına kadar çok çeşitli ürünlerin yer aldığı kermesten yaptığı alışverişle öğrencilere destek de bulundu.

 

Diğer Haberler