Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Ocak 2018

ABONE OL

Öğrenciler ‘önderlerin İzinde’

Esenlerli öğrenciler, "Önderlerin İzinde" sloganıyla toplumda iz bırakmış gönül mimarlarını kabirleri başında dualarla anarak, onlara vefalarını göstermeye devam ediyor.

Esenlerli öğrenciler, “Önderlerin İzinde” sloganıyla toplumda iz bırakmış gönül mimarlarını kabirleri başında dualarla anarak, onlara vefalarını göstermeye devam ediyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Önderlerin İzinde” programıyla toplumda iz bırakmış gönül mimarları, kabirleri başında dualarla anılıyor. Program kapsamında Ocak ayında vefat etmiş olan Gönenli Mehmet Efendi, Akşemsettin, Timurtaş Uçar, Ahmed Hamdi Akseki, Ahmet Hamdi Tanpınar mezarları başında dualarla anıldı.

DUALARLA ANDILAR

Esenlerli öğrenciler, “Önderlerin İzinde” programı kapsamında hayatını Kur’an-ı Kerim’e hizmet etmeye adamış İslâm âlimi Gönenli Mehmet Efendi, Fatih Sultan Mehmet’in hocası ‘İstanbul’un Manevi Fatihi’ Akşemseddin Hazretleri, hakkın ve hakikatin gür sesi Timurtaş Uçar Hoca, Türkiye’deki dinî eğitim, din hizmetleri gibi alanlarda önemli ve kalıcı izler bırakan âlim Ahmet Hamdi Akseki ve Türk Edebiyatı’nın usta isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar’ı vefat yıl dönümlerinde kabirleri başında andı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programlarda, vefat eden gönül mimarlarının hayatları ve bu ülke için yaptıkları hizmetleri öğrenen öğrenciler, önderlerinin kabirleri başında dualar okudu. Programlara ESEV öğrencileri ve cami cemaati de katıldı.

Diğer Haberler